Головна  →  Про район  →  Інфраструктура  →  Соціальний захист населення

Дія реалізації завдань державної політики у сфері «Соціального захисту та соціального обслуговування населення» покладено на управління праці та соціального захисту населення. Управління спрямовує свою діяльність на: надання матеріальної та фінансової підтримки інвалідам, ветеранам війни та праці, самотнім громадянам, малозабезпеченим родинам з дітьми, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та іншим незахищеним верствам району, здійснення контролю за своєчасною виплатою підприємствами та установами різних форм власності та господарювання заробітної плати, у тому числі дотримання вимог законодавства у сфері соціально – трудових відносин, оплати праці і належних умов праці, зайнятості.

Управління обслуговує 112,7 тис. мешканців району, що складає третю частину населення району та забезпечує надання їм спектру послуг соціального характеру.

За зверненнями мешканців району, яких у 2012 році було 57,0 тисяч призначаються державні соціальні допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим родинам та інвалідам з дитинства, компенсаційні виплати особам, які надають соціальні послуги, компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на продукти харчування, за проїзд, оздоровлення. Відшкодовуються підприємствам району компенсаційні виплати мешканцям району, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Так у 2012 році призначено 22,5 тис. таких допомог та компенсацій.

Управлінням забезпечено санаторно – курортним лікуванням понад 923 інвалідів, пенсіонерів та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Взято на облік на отримання путівок 1,8 тис. вказаних осіб.

Мешканцям пільгових категорій видаються посвідчення та пільгові талони на проїзд, відшкодовуються витрати на бензин, ремонт та транспортне обслуговування, надаються ортопедичні засоби та засоби реабілітації, оформляються документи до будинків – інтернатів, видаються направлення до медичних комісій для визначення показників на право отримання автомобіля Так, за 2012 рік охоплено 7,9 тис. осіб.

Управління формує базу даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та веде їх персоніфікований облік. Реєстр складається з 59,1 тис. осіб, що становить 100 відсоткове наповнення.

Одним із складових діяльності управління є призначення субсидій на житлово-комунальні послуги, відшкодування пільг і надання грошової допомоги малозабезпеченим верствам населення та допомоги на поховання безробітних громадян працездатного віку за рахунок коштів, передбачених в бюджеті міста по міській цільовій програмі «Турбота. Назустріч киянам» на 2011-2015 роки».

Так протягом звітного періоду:

- призначено 11,1 тисяч житлових субсидій;

- відшкодовано субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг на суму 53,9 млн. грн.;

- надано одноразової матеріальної допомоги 882 особам на загальну суму 268,5 тис. грн.;

- надано грошової допомоги на поховання 195 безробітних громадян працездатного віку – 227,8 тис. грн.

З метою перевірки цільового використання коштів передбачених на призначення житлових субсидій, державних соціальних допомог та надання матеріальної допомоги здійснено 3226 обстежень побутових умов проживання осіб, які звернулися за оформленням допомог та субсидій.

Крім того, відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 14.09.2011 № 1670 «Про впровадження пілотного проекту системи «Картка киянина» 2 квітня 2012 року стартував проект «Картка киянина», яким передбачено надання окремим категоріям населення столиці пільг виключно з міського бюджету

Станом на 29.03.2013 зареєстровано 6885 осіб, що становить 97,6% із них: один з батьків багатодітної родини 504 осіб, соціальні працівники –109 особи, 146 осіб, які не мають права на пенсію та інваліди та 182 непрацюючих осіб, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу або соціальну пенсію в органах Пенсійного фонду, 59 непрацююча непрацездатна особа, яка здійснює догляд за інвалідом 1 групи, або за престарілим, який досяг 80- го річного віку,44 фахівців із соціальної роботи, 7 державних соціальних інспекторів, 6 патронажних сестер ТЧХ та 5828 пенсіонерів та інвалідів, які не мають права пільговий проїзд в метрополітені) із них для виготовлення картки передано документи до банку 6885 осіб, отримали від банку 6547 штук, заблоковано 80 штук, видано карток – 6237 осіб (95,3%).

Серед основних напрямків роботи управління є вжиття заходів, спрямованих на зменшення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району незалежно від форми власності та реєстрація колективних договорів. Заборгованість із заробітної плати на 18 підприємствах, установах та організаціях району станом на 01.01.2012 становила 14,1 млн. грн. Протягом року зменшилась на 31,2 %, до 9,7 млн. грн., та залишилась на 9 підприємствах – боржниках. Зареєстровано 239колективних договорів. Обстежено 229 підприємств з питань оплати праці та стану проведення атестації робочих місць.

Територіальним центром соціального обслуговування, як структурним підрозділом управління упродовж 2012 року забезпечено соціальне обслуговування 1025 одиноких непрацездатних громадян, забезпечено щоденним харчуванням - 120 осіб; видано 1961 безкоштовних талонів для ремонту взуття, одягу, телевізорів, послуг фотографа, перукаря, хімчистки –на суму 75,4 тис. грн.; щоденно забезпечено реабілітацію та харчування 64 дітей – інвалідів з різними вадами розвитку в відділення соціально – медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з органічним ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки .

Протягом 2012 року за рахунок міської цільової програми «Соціальне партнерство на 2011- 2015 роки» надано фінансової підтримки 11 районним громадським організаціям для здійснення статутної діяльності на суму 294,1 тис. грн.

Пріоритетними завданнями 2013 року, передбачених в діяльності управління є надання можливості розв’язання найгостріших проблем мешканців району та покращення життя сімей з дітьми, інвалідів та інших найбільш незахищених верств населення району, які потребують соціальної підтримки з боку держави серед яких:

- робота по впровадження ІІ етапу пілотного проекту системи «Картка киянина» та функціонування єдиного програмного комплексу для наповнення інформацією електронної бази даних;

- Завершення реконструкції з прибудовою нежитлового приміщення під розміщення Центру соціальних служб по вул. Гната Юри, 14-Б, що має залишкову вартість 36,0 млн. грн. Реконструкція передбачає Єдиний соціальний центр, який об’єднає всі соціальні служби району. При управлінні праці та соціального захисту населення буде розміщено центр соціального обслуговування та створено відділення, яке буде надавати комплекс соціально-медичних та побутових послуг особам без визначеного місця проживання.

- повний перехід управління до роботи по єдиній технології прийому громадян в рамках реалізації спільного з Світовим банком проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги». Зокрема створення єдиного вікна після проведення реконструкції будівлі.

Версiя для друку