Головна  →  Про район  →  Інфраструктура  →  Соціальний захист населення

Соціальний захист населення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь непрацездатних, осіб з інвалідністю, пенсіонерів, малозабезпечених, оскільки здебільшого представники саме цього прошарку населення потребують підтримки.

Виконання завдань по галузі «Соціальний захист населення», покладено на управління соціального захисту населення. Пріоритетними напрямками діяльності управління є: надання матеріальної та фінансової підтримки особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, самотнім громадянам, малозабезпеченим родинам з дітьми, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та іншим незахищеним верствам району, здійснення контролю за своєчасною виплатою підприємствами та установами різних форм власності та господарювання заробітної плати, у тому числі дотримання вимог законодавства у сфері соціально – трудових відносин, оплати праці і належних умов праці, зайнятості.

Управління обслуговує 106478 мешканців району та забезпечує надання їм спектру послуг соціального характеру.

За зверненнями мешканців району до управління, яких у 2021 році було 114504, призначаються державні соціальні допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим родинам та інвалідам з дитинства, компенсаційні виплати особам, які надають соціальні послуги, компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на продукти харчування, за проїзд, оздоровлення, тощо. Протягом 2021 призначено 20381 державну соціальну допомогу та компенсаційну виплату, надано 4608 довідок  та видано 589 посвідчень.

Відповідно до Порядку та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка», що передбачає перерахування грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» протягом 2021 року прийнято 2028  звернень.

Управлінням соціального захисту населення в 2021 році взято на облік 1632 особи, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення та призначено 3110 сім’ям щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Забезпечено відшкодування компенсаційних виплат 322 підприємствам, установам та організаціям Святошинського району міста Києва на загальну суму 9 677,4 тис. грн. На виконання бюджетної програми «Виплата соціальних стипендій студентам (курсантами) закладів перед вищої та вищої освіти» забезпечено виплату 3 навчальним закладам на загальну суму 2 532, 39 тис. грн.

З метою відновлення та поліпшення стану здоров’я осіб з інвалідністю (в тому числі дітей), ветеранів війни та праці, пенсіонерів, учасників антитерористичної операції, дітей учасників антитерористичної операції в супроводі дорослих, учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в 2021 році управлінням забезпечено санаторно – курортним лікуванням 1547 осіб зазначених категорій, а саме:

- 1252 особи пільгових категорій, серед яких: 38 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 26 учасників бойових дій, 7 учасників війни, 19 членів сім’ї загиблого, 1 жертва нацистських переслідувань, 456 осіб з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства, 206 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС віднесених до категорії 1, 41 особа, постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС віднесена до категорії 2, 3 дитини, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, 278 ветеранів праці, 59 учасників АТО/ООС, 118 дітей віком до 14 років учасників АТО/ООС;

- 123 путівки видано для супроводжуючих осіб, а саме: 36 путівок – для осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства I групи, 87 путівок – для осіб, які супроводжують дітей віком до 14 років учасників АТО/ООС;

- 131 дитина, з числа сімей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки отримала путівки в дитячі оздоровчі табори;

- 41 учасника АТО/ООС забезпечено послугами із психологічної реабілітації.

Станом на 01.01.2022 на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, оздоровленням та відпочинком, а також послугами із психологічної реабілітації перебуває 3376 осіб пільгових категорій.

Для підвищення якості життя населення району одним із основних завдань управління є забезпечення соціального захисту шляхом надання житлових субсидій, здійснення контролю за цільовим використанням коштів, передбачених для надання населенню субсидій на житлово-комунальні послуги.

Системою житлових субсидій протягом 2021 року охоплено 27882 сім’ї на загальну суму 187,0 млн. грн.

За 2021 рік проведено 4 засідання районної комісії з питань житлових субсидій при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації по призначенню житлової субсидії, як виняток, де розглянуто 381 справу, із них 295 позитивних рішень і 43 відмови та 43 справи для надання пільг за місцем фактичного проживання.

Управління формує базу даних Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, який складає 38605 пільговиків. За 2021 рік нараховано пільг на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 122 352,0 тис. грн.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 (зі змінами), управлінням соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації станом на 01.01.2022 року було направлено на реабілітацію 145 дітей з інвалідністю, яким була надана медична, психолого-педагогічна та фізична реабілітація. На сьогодні отримали реабілітацію 145 дітей з інвалідністю різних нозологій укладено 154 договори з реабілітаційними установами на суму 3119, 9 тис. грн.

Відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 (зі змінами) на комплексну реабілітацію станом на 01.01.2022 року направлено 24 особи з інвалідністю, з них 7 дітей з інвалідністю. Реабілітаційні установи здійснюють комплексну реабілітацію осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю шляхом реалізації, зокрема, медичних, фізичних, психологічних, педагогічних, професійних та інших заходів відновлювального характеру, спрямованих на попередження прогресування патологічного процесу, на виявлення та активізацію можливостей організму, відновлення здоров`я та трудових навичок осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, корекцію психічних процесів, здобуття ними освіти, їх трудову зайнятість незалежно від категорії і причин інвалідності.

Згідно з Порядком забезпечення киян ортопедичним взуттям, ортопедичними устілками та засобами особистої гігієни, затвердженого наказом Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.03.2019 № 41 управлінням протягом 2021 року видано 1024 направлення щодо забезпечення ортопедичним взуттям та устілками, забезпечено 7662 особи засобами особистої гігієни, видано 1 044,12 тис. одиниць засобів особистої гігієни.

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації киян – осіб з інвалідністю та інших осіб з обмеженими фізичними можливостями від 03.05.2019 № 127/2304, затверджений наказом Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.04.2019 № 82 забезпечено 161 особа технічними та іншими засобами реабілітації.

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (зі змінами), сформовано 1506 особових справ на підставі звернень щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та передано до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю для подальшої роботи.

Відповідно до Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999, станом на 01.01.2022 року прийнято та опрацьовано 23 заяви щодо забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями та видано 23 направлення на проходження медико-соціальної експертної комісії для взяття на облік для забезпечення осіб з інвалідністю та законних представників дітей з інвалідністю автомобілем.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у 2021 році видано 67 особам посвідчення «Особа з інвалідністю внаслідок війни» та подовжено посвідчення 21 особі з інвалідністю внаслідок війни.

Видано посвідчення «Член сім’ї загиблого (померлого)» 40 особам, подовжено 3 особам та видано 2 довідки.

Видано 45 листів-талонів для придбання пільгових проїзних квитків.

З метою вирішення невідкладних питань та матеріальної підтримки малозабезпечених верств населення управлінням надається одноразова грошова допомога та допомога на поховання безробітних громадян працездатного віку за рахунок коштів, передбачених в бюджеті міста по міській цільовій програмі «Турбота. Назустріч киянам» на 2019-2021 роки».

Так, протягом звітного періоду до управління звернулось за наданням:

  • одноразової матеріальної допомоги 2 283 особи на загальну суму 5 557,5 тис. грн;
  • грошової допомоги на поховання 283 безробітних громадянина працездатного віку на загальну суму 1 134,0 тис. грн;
  • виплати щорічної одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку відповідно до механізму, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 № 144 «Про затвердження Порядку виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку» 1 особа на суму 52,5 тис. грн;
  • щорічної разової грошової допомоги постраждалим учасникам Революції Гідності до 5 травня у 2021 році, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» 33 особи на загальну суму 45,9 тис. грн;
  • щорічної матеріальної допомоги киянам — постраждалим учасникам Революції Гідності, відповідно до рішення Київської міської ради від 03.03.2016 № 118/118 «Про надання додаткових пільг та гарантій сім’ям киян – Героїв Небесної Сотні та киянам – постраждалим учасникам Революції Гідності», у межах видатків, передбачених у бюджеті міста Києва на 2021, згідно розпорядження Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 03.03.2021 № 443 «Про затвердження граничного розміру допомоги окремим категоріям киян на 2021 рік» 47 осіб на загальну суму 928,5 тис. грн.
  • Відпрацьовано 27 особових справ членів сімей киян – Героїв Небесної сотні та постраждалих учасників Революції Гідності, яким у 2021 здійснено виплату щомісячної адресної матеріальної допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг, згідно рішення Київської міської ради від 03.03.2016 № 118/118 «Про надання додаткових пільг та гарантій сім’ям киян – Героїв Небесної Сотні та киянам – постраждалим учасникам Революції Гідності», у межах видатків, передбачених у бюджеті міста Києва на 2021, згідно розпорядження Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 03.03.2021 № 443 «Про затвердження граничного розміру допомоги окремим категоріям киян на 2021 рік».

Здійснено активацію та блокування соціально-транспортного додатку в системі «Картка киянина» 9472 особам.

Проведено відбір 11 громадських об’єднань та надано фінансову підтримку з бюджету міста Києва на суму 1 494,9 тис. грн.

Розглянуто 5 звернень пільговиків (осіб з інвалідністю внаслідок війни) та виконано роботи з безоплатного ремонту згідно ПКМ № 565 на суму 600,0 тис. грн.

Для перевірки цільового використання коштів, передбачених на призначення житлових субсидій, державних соціальних допомог та матеріальної допомоги здійснено 2245 обстежень побутових умов проживання осіб, які звернулися за оформленням допомог, субсидій та щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлов-комунальних послуг.

Для уникнення переплат та недоплат пенсій та покращення добробуту осіб пенсійного віку та осіб з інвалідністю управлінням здійснюється нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві. Так, за 2021 рік перевірено 7969 пенсійних справ.

Серед основних напрямків роботи управління є вжиття заходів, спрямованих на зменшення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району незалежно від форми власності, забезпечення реалізації державних гарантій щодо нарахування та виплати заробітної плати, здійснення моніторингу щодо вивільнення працівників та повідомна реєстрація колективних договорів та змін до них.

Заборгованість із заробітної плати станом на 01.01.2022 на 16-ти підприємствах, установах та організаціях району становила 45557,8 тис. грн, за оперативними даними станом на 18.01.2022 заборгованість зменшилась та становить 44562,4 тис. грн на 15-ти підприємствах району.

Протягом 2021 року проведено 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, де заслухано керівників 63-х підприємств. Рішенням комісії керівників підприємств зобов’язано вжити належних заходів щодо погашення заборгованості у найкоротші терміни.

Протягом січня – грудня 2021 року проведено 4 засідання міжвідомчої робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці, де заслухано 20 суб’єктів господарювання.

Також, протягом звітного періоду проведено 2 засідання спеціальної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників, заслухано представників 5-ти суб’єктів господарювання.

Протягом 2021 року надано 65 адміністративних послуг, а саме: повідомно зареєстровано 41 колективний договір та 24 зміни до них.

Протягом січня – грудня 2021 року здійснено моніторинг 182-х суб’єктів господарювання з питань оплати праці.

Станом на 01.01.2022 у Святошинському районі міста Києва проживає та перебуває на опікунському обліку 1833 осіб.

За звітній період до органу опіки та піклування при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації звернулось 1358 громадян про надання консультативно-правової допомоги з питань визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.

Прийнято участь у 139 судових засіданнях з питань визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.

Проведено 11 засідань опікунської ради при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації, на яких розглянуто 349 заяв опікунів про встановлення опіки над недієздатною особою та призначення опікуна, про надання дозволів на вчинення правочинів від імені недієздатних осіб, дозволів на влаштування недієздатної особи до психоневрологічного інтернату, захисту прав недієздатних (обмежено дієздатних), розгляд та затвердження звітів опікунів.

Протягом 2021 року видано 47 посвідчень опікуна (піклувальника).

До Київської міської державної адміністрації подано матеріали на 5 жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, і які згідно законодавства України мають право на присвоєння почесного звання України «Мати - героїня».

Протягом 2021 року почесне звання України «Мати - героїня» було присвоєно 2 жінкам Святошинського району міста Києва.

У 2021 році суб’єктами, що надають соціальні послуги у районі, а саме: Територіальним центром соціального обслуговування Святошинського району міста Києва, Центром у справах сім’ї та жінок «Родинний дім» та Святошинським районним в місті Києві центром соціальних служб було надано 41855 соціальних послуг.

Шляхом соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів надавачами соціальних послуг є:

-    ПОГ «Медико-соціальний центр «Альма» ("Соціальна адаптація для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю") – 1 рішення;

-    ТОВ «Міцне здоров’я» (Паліативний догляд для осіб, які отримують паліативну допомогу та членам їх сімей, які не здатні до самообслуговування" – 2 рішення;

-    ТОВ «КАТП-0449» ("Соціальна транспортна послуга для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю")  - направлено 13 клопотань;

-    КНП «Клінічна лікарня «Психіатрія» соціальна послуга Догляд стаціонарний ("Стаціонарний догляд для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю")  надавач КНП "Клінічна лікарня "ПСИХІАТРІЯ"- 47 рішень.

-    КНП «КМНКЛ «Соціотерапія» ("Соціально-психологічна реабілітація осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин" - 19 рішень

Відповідно до Постанови кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 587 «Про організацію надання соціальних послуг» у 2021 року управлінням опрацьовано 347 інформації про виявлення осіб/сімей, які належать до вразливих категорій населення або перебувають під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, отримано 1112 заяви про надання соціальних послуг та прийнято 1092 рішень про надання соціальних послуг.

На виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» управлінням проведено у 2021 році 26 семінари на платформі «ZOOM» на тему «Гендерна рівність та протидія дискримінації на робочому місці» за участю представника Святошинської філії Київського міського центру зайнятості.

Одним із пріоритетних напрямків роботи управління є соціальна підтримка учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та родин загиблих учасників антитерористичної операції

У Святошинському районі міста Києва станом на 01.01.2022 мешкає 2241 учасник антитерористичної операції (2134 учасників станом на 01.01.2021), 123 особи з інвалідністю внаслідок війни та 44 сім’ї загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, яким надається всебічна допомога та повний спектр пільг.

Відповідно до Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719, протягом 2021 року прийнято рішення щодо призначення грошової компенсації 6 особам на загальну суму 13 590,55 тис. грн.

Відповідно до Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 280, протягом 2021 року прийнято рішення щодо призначення грошової компенсації 18 особам на загальну суму 36 436,28 тис. грн.

Відповідно до Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги киянам - уповноваженим членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції внаслідок участі в антитерористичної операції за належні для одержання або одержані ними земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, затвердженого рішенням Київської міської ради від 23.07.2021 № 52/9131 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року № 271/271 «Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей» протягом 2021 року прийнято рішення щодо можливості призначення матеріальної допомоги 4 особам та передано до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) одну особову справу.

Відповідно до бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з метою повернення їх до мирного життя» в частині «соціальної та професійної адаптації» у 2021 році 20 учасників антитерористичної операції пройшли навчання на загальну суму 172,02 тис. грн.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року № 271/271 «Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей» призначено щомісячну адресну матеріальну допомогу для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг 17 учасникам антитерористичної операції та 44 членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції.

Направлено на психологічну реабілітацію до реабілітаційних установ 41 особу: 12 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 27 учасників бойових дій та 2 члена сім’ї учасників бойових дій.

Постраждалим учасникам антитерористичної операції надано 59 путівок на санаторно-курортне лікування, яке здійснюється за медичними рекомендаціями, в порядку черговості (протягом 2020 року оздоровлено 69 осіб). Станом на 01.01.2022 в управлінні на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 66 учасників антитерористичної операції та 7 осіб з інвалідністю внаслідок війни.

У рамках міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2021-2021 роки:

  • оздоровлено дітей киян - учасників АТО віком до 14 років у супроводі матері, батька або особи, яка замінює батьків – 113 дітей учасників АТО у супроводі 82 дорослих; оздоровлено 5 дітей загиблих (померлих) киян-учасників АТО віком до 18 років у супроводі 5 дорослих;
  • забезпечено технічними засобами реабілітації 3 учасника АТО.

Встановлення на території України карантину з метою запобігання  поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона- вірусом SARS-CoV-2 вплинуло на кількісні показники діяльності управління в 2021 році.

Версiя для друку