Головна  →  Новини  →  13 квітня 2017

Озвались дзвони Великодні. Бібліотека для дітей «Промінець» до Великодніх свят (фото)

Озвались дзвони Великодні. Бібліотека для дітей «Промінець» до Великодніх свят (фото)

«Яєчко - розмальоване, барвисте,

Ним тішиться і старець, і дитя,

Творіння людських рук святе і чисте,

Маленький символ нашого життя» 

У бібліотеках Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини проходить цикл заходів «Щаслива звістка лине до небес – Христос Воскрес!».

Напередодні Світлого свята у бібліотеці для дітей «Промінець» маленькі українці звернулись до прадавнього мистецтва – розписування яєць – створення головного символу Великодня. Традиції писанкарства сьогодні активно відроджуються. З'являється багато справжніх майстрів, які несуть традиції цього прадавнього українського мистецтва до людей, а головне, до представників підростаючого покоління, - тому бібліотекар І категорії Наталія Олександрівна Горобець запросила провести майстер-клас з писанкарства справжню майстриню - Лесю Турукіну, яка розповіла присутнім про історію виникнення мистецтва виготовлення писанки та значення різних символів на великодньому яйці, поділилася секретами розпису .

Під час малювання яєць діти уважно слухали прадавні легенди: одна з них говорить про те, що доля світу залежить від того, скільки писанок пишуть люди на землі щороку. Доки пишуться писанки, світ буде існувати, а коли не стануть їх писати, тоді зло у вигляді диявола звільниться із своїх пут і знищить увесь світ - любов існуватиме доти, поки люди писатимуть писанку, - говорить народна мудрість!

Дитячі руки створили прекрасні Великодні писанки та сувеніри для своїх друзів і рідних. По закінченню роботи – влаштували виставку: яскраву, вражаючу розмаїттям орнаментів та кольорів.

Шановні користувачі! Цикл заходів до Великодня продовжуватиме роботу до 19 квітня. Поспішайте, у програмі багато цікавого, незвичайного та корисного. Відвідайте найближчу до Вашого помешкання бібліотеку.

 

Джерело: відділу культури та охорони культурної спадщини

Перейти до спискуВерсiя для друку