Головна  →  Новини  →  14 грудня 2017

Небезпека туману

Небезпека туману

Туман – це природне явище, що спостерігається досить часто. Його поява найбільш ймовірна восени, взимку, на початку весни. Найчастіше туман утворюється в низовинах, ярах, болотних місцях, куди стікає холодне, щільне повітря, а природні перешкоди заважають його розсіюванню вітром.

Особливо сильний туман утворюється в холодну пору року при тривалому переохолодженні ґрунту, великій вологості. Якщо дальність видимості становить 500 - 1000 м, туман вважається слабким, 50 - 500 м - помірним і менше 50 м - сильним. Сильний туман становить найбільшу небезпеку при проїзді перехресть і, особливо, залізничних переїздів. Через нього водій не бачить дорожні знаки, погано помічає світлові сигнали. У тумані відбувається в шість разів більше наїздів на перешкоди, ніж за такий же період часу його відсутності. У чому небезпека туману? Окрім зниження видимості, туман здатний завдати автомобілістам низку труднощів.

По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об'єкта. Іноді буває неможливо зрозуміти, їде чи стоїть зустрічна машина, так як це просто біла пляма до певного моменту.

По-друге, у тумані спотворюються кольори. До цього схильний весь спектр кольорів, окрім червоного діапазону. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений - жовтіє. Тому, потрапивши в туман, будьте уважні на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі загорівся саме зелений колір, адже в такій ситуації краще не поспішати, ніж потрапити в ДТП.

Коли немає нагальної потреби, то краще утриматись від поїздок автотранспортом, а прогулятися пішки. Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:

  • вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка з'явилася зненацька;
  • під час руху в колоні збільшить дистанцію між автомашинами - не менше 50 метрів, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту;
  • користуйтесь протитуманними фарами, якщо Ваш автомобіль не обладнаний ними, то ввімкніть підфарники або ближнє світло фар;
  • уважно слідкуйте за сигналами автомашин, що рухаються попереду;
  • не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин;
  • під час зупинки, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, для того щоб позначити габарити Вашого авто.

Спостереження за дорогою під час туману має бути посилене, у чому велику допомогу може надати навіть пасажир, що сидить поруч з водієм.

 

Джерело: відділ з питань НС Святошинської РДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку