Головна  →  Новини  →  9 листопада 2018

День української писемності та мови у спеціалізованій школі № 304 (фото)

День української писемності та мови  у спеціалізованій школі № 304 (фото)

"Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства"

 

9 листопада – День української писемності та мови. У цей день традиційно у спеціалізованій школі № 304 проводяться різноманітні заходи. Усі вони присвячені темі писемності та грамотності.

 З 5 по 9 листопада у бібліотеці школи працювала книжкова виставка «Мови рідної краса».  Книжкові видання, представлені на виставці, дали змогу учням поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності.

 Учнями 9-А класу для учнів 3 - 7 класів було проведено свято української мови «Мово моя, душа голосна України». Свято складалось з 4-х частин: інформаційної хвилинки «Історія української мови», мовознавчої інтелект-вікторини «Веселкова наша мова», поетичної п’ятихвилинки «Лунай, величне наше слово», конкурсу скоромовок «Хто зможе повторити?».

Учні 8 - 10 класів мали можливість спробувати себе у ролі редакторів, шукали помилки у творах, редагували словосполучення, добрали до запозичених слів українські відповідники.

Учнівське самоврядування школи «Острів дитинства» організувало  конкурс проектів «Без мови рідної й народу нашого нема»  для учнів 5 - 10 класів, під час якого ознайомили присутніх з цікавими фактами про рідну мову, видатними мовознавцями,  інформацією про розвиток української мови . Протягом дня у класних колективах проходили конкурси, вікторини, мовні змагання «Яка чудова українська мова!», які надали можливість всім учасникам перевірити свої знання з української мови.    Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу. Тому 9 листопада для учнів 5-А класу була проведена година єдності «Українська мова – мова єднання». Під час заходу діти познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку, провели мовознавчу вікторину .

Старшокласники  та вчителі приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту  національної єдності. День української писемності та мови  у закладі пройшов насичено та цікаво.

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Джерело: ЗЗСО № 304.

Перейти до спискуВерсiя для друку