Головна  →  Новини  →  19 квітня 2019

Відвідання художньої виставки «Сучасний український імпресіонізм»

Відвідання художньої виставки «Сучасний український імпресіонізм»

Студенти «Університету третього віку» відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва 18 квітня 2019 року відправились на художню виставку до 145–річчя першої виставки імпресіоністів, яка проходить у Центральному будинку художника.

Виставка «Сучасний український імпресіонізм» присвячена 145-річчю відкриття першої виставки імпресіоністів у Парижі, що відбулася 15 квітня 1874 року. На виставці представлені як роботи українських художників-імпресіоністів другої половини ХХ століття, так і сучасних українських художників.

Український імпресіонізм має давню історію. Ідеї цього стилю були почерпнуті багатьма українськими художниками, які відвідували Францію в кінці ХІХ – початку ХХ століття. У другій половині ХІХ століття Париж, фактично, став центром світової культури. Українські художники, відвідуючи Париж, продовжували там освіту і працювали, створюючи художні твори під впливом робіт своїх французьких товаришів, вбираючи в себе все те нове, чим була так багата французька культура.

Серед художників, що стали послідовниками перших імпресіоністів, можна назвати таких видатних майстрів як Олександр Мурашко, Михайло Ткаченко, Давид Бурлюк, який у ранньому періоді творчості створював картини в стилі імпресіонізму, а також багатьох інших.

Українські художники не тільки навчались у Франції, але, створюючи художні твори і беручи участь у численних виставках, вносили і свою лепту у французьку культуру, що не залишалося поза увагою французького уряду.

З часу відкриття Української академії мистецтв у 1917 році ідеї імпресіонізму в Україні знайшли благодатний ґрунт. У стінах Академії виросла ціла плеяда чудових художників імпресіоністів.

Ідеали перших французьких імпресіоністів живі в НАОМА досі, передаються педагогами з покоління в покоління, і досі в її стінах витає той дух імпресіонізму, який витав у виставковому залі на першій виставці в Парижі в далекому 1874 році.

Згадати перших українських імпресіоністів, простежити шляхи розвитку українського імпресіонізму в другій половині ХХ століття і познайомитися з роботами ряду сучасних художників імпресіоністів ви зможете в період проходження виставки.

Джерело: Територіальний центр соціального обслуговування Святошинського району м. Києва.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку