Головна  →  Новини  →  18 липня 2019

Відвідування Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки

Відвідування Національного академічного театру російської драми  ім. Лесі Українки

Студенти Університету третього віку Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва разом з психологом відділення денного перебування Тетяною Дмитренко днями переглянули виставу «В цьому старому милому домі».

Київський театр імені Лесі Українки завжди славився своїми акторськими та режисерськими індивідуальностями. Театр завжди був і залишається театром ансамблю.

Як часто ми не можемо усвідомити свого щастя, вічно незадоволені собою та іншими, висуваємо претензії – нас, мовляв, недостатньо люблять, не цінують, не розуміють... І в один момент, піддавшись, скороминущій пристрасті, яка, як нам здається, і є те саме справжнє почуття, спалюємо мости, знищуємо все, що створювалося власними руками. А коли приходить протверезіння, поспішаємо назад, склеїти уламки колишнього життя в надії повернутися, повернути.

У такій ситуації опинилася Юлія, героїня п’єси "У цьому милому, старому домі", створений видатним драматургом Олексієм Арбузовим у другій половині двадцятого століття і прочитаний Михайлом Резніковичем разом з акторами театру на початку століття двадцять першого. Це четверте звернення режисера до драматургії всесвітньо відомого автора.

Повернувшись за давно залишеним та легко забутим почуттям, вона розуміє, що назад дороги немає. І хоча в цьому милому старому будинку все для неї рідне, вона тут вже чужа.

Запізнилася... Її поїзд "промчав, на стиках брязкаючи, замовкли колишні оркестри". Її місце у серці чоловіка, покинутого нею, зайняла інша. І звуть цю іншу, яка подарувала йому надію і любов – Ніна, світла, відчайдушна дівчина, смішна і зворушлива. Інша. І наш герой Костянтин, розчинився в ній, не залишивши колишній дружині ні можливості, ні шансу на відновлення минулих стосунків. Навіть діти, їхні спільні діти – Юлії і Гусятникова, що встигли подорослішати за час розлуки, дозволили новому коханню батька: «БУТИ».

Як проявить себе Юлія в сформованій ситуації? Чи вистачить благородства, жертовності та розуміння? Чи зуміє вона дозволити бути щасливим тому, кого, колись не роздумуючи, поранила, чи буде відстоювати своє право на сімейне щастя і любов?

Вистава – одкровення, що змушує замислитись, щось зрозуміти в собі, в близьких тобі людях.

Студенти вдячні режисерам та акторам за виставу, за сильні емоції та привід подивитися на життя іншими очима.

Джерело: Територіальний центр соціального обслуговування Святошинського району м. Києва.

Перейти до спискуВерсiя для друку