КМДА Київська міська державна адміністрація


24 лютого 2020

До уваги роботодавців та мешканців району!

«За даними Держстату, майже кожен 5-й українець працює неофіційно. Найбільше в сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур’єрській діяльності. Ці працівники не захищені. Уряд розпочав кампанію по виводу з тіні ринку праці. Адже це не тільки сплата податків, надходження до бюджету. Це, в першу чергу, створення цивілізованих умов праці, гарантування працівникам дотримання їх прав та соціальних гарантій», – зазначив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.  

Незадекларована праця – оплачувана діяльність (робота) працівника, яка офіційно не оформлена або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства України. Найчастіше підприємці не реєструють свою економічну діяльність, приймають на роботу людей без оформлення трудових відносин, приховують частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати, маскують трудові відносини під виглядом інших форм, наприклад, фіктивної самозайнятості тощо.

Використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства, має значний негативний вплив на життєвий рівень людей і розвиток економіки України та передбачає відповідальність роботодавця.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука щодо детінізації зайнятості Головним управлінням Держпраці у Київській області за участі інших державних органів та органів місцевого самоврядування з 01.02.2020 здійснюються перевірки щодо використання незадекларованої праці.

Акцентуємо Вашу увагу на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин! 

Шановні мешканці району! Якщо Вам відомі факти використання незадекларованої праці, повідомляйте про це через сервіс онлайн повідомлень, розміщений на сайті Держпраці. Телефон гарячої лінії Державної служби України з питань праці: (044) 234 52 70.

 

Джерело: управління праці та соціального захисту населення Святошинської РДА.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.