КМДА Київська міська державна адміністрація


26 квітня 2020

Аварія на Чорнобильській АЕС: 34 роки потому (фото)

Аварія на Чорнобильській АЕС: 34 роки потому (фото)

34 роки тому – 26 квітня 1986 року – сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи, що призвели до потужної пожежі на станції. У повітря здійнялася хмара радіоактивного пилу, що стрімко розповсюдився над масштабною територією. Від радіаційного забруднення потерпали території багатьох держав протягом тривалого часу. Наслідки цієї техногенно-екологічної катастрофи відчуло не одне покоління. Понад 30 років минуло з моменту аварії, а її відголоски відчуваються й досі.

Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено ¾ території Європи. За оцінками незалежних експертів, 500 тисяч людей померли від радіації, 8,5 мільйона жителів України, Білорусі, Росії у перші дні після аварії отримали значні дози опромінення, майже 91 тисяча людей було евакуйовано з 81 населеного пункту України до кінця літа 1986 року.

Боролися з вогнем і розчищали завали, що виникли в результаті цієї аварії, понад 600 тисяч осіб. Серед них переважну частину становили українці. Найбільший тягар з ліквідації наслідків чорнобильської трагедії ліг на плечі наших співвітчизників, серед яких було чимало святошинців.

На сьогодні на території нашого району проживає 8951 особа, що визнана постраждалою від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Серед них: ліквідаторів – 5032, потерпілих від Чорнобильської катастрофи 2338 дорослих і 987дітей. На території району також проживає 963 особи, евакуйовані із зони відчуження у 1986 році.

В цей день вшанували пам’ять загиблих героїв покладанням квітів в. о. голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Андрій Трамбовецький та народний депутат України Микола Тищенко біля меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам чорнобильської трагедії» (ріг проспекту Перемоги та вулиці Чорнобильської ). Також квіти поклали і до пам’ятного знака, що на вулиці Якуба Коласа, 29, установленого з нагоди 16-ої річниці Чорнобильської катастрофи  на честь переселенців із міста Прип’ять члени комітету ОСН «Квартальний комітет «Прип’ятчани».

Наслідки чорнобильської катастрофи є предметом обговорення світової наукової та політичної спільноти по цей день. Це повинно стати запорукою унеможливлення повторення подібної трагедії у майбутньому.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.