Головна  →  Оголошення  →  22 грудня 2020

Комісія по відбору кандидатур жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, для представлення присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

21 грудня 2020 року відбулося засідання комісії по відбору кандидатур жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей,  у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, для представлення присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».  

У засіданні комісії взяли участь заступник начальника управління соціального захисту населення Галина Кравченко. начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Ірина Романенко, заступник начальника Служби – начальник відділу сімейної політики Служби у справах дітей та сім’ї Неля Малікова, начальник відділу з питань моніторингу соціальних послуг, гендерної рівності, оздоровлення і відпочинку дітей управління соціального захисту населення Владислава Маршук, начальник відділу по призначенню допомоги управління  соціального захисту населення Світлана Добривечір, спеціалісти відділу реалізації соціальних програм управління соціального захисту населення  Валентина Ковальчук та відділу з питань моніторингу соціальних послуг, гендерної рівності, оздоровлення і відпочинку дітей управління  соціального захисту населення Вікторія Сандалович, голова громадської організації «Жінки- Берегині», заступник голови громадської ради при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації Світлана Сова, директор Центру у справах сім’ї та жінок «Родинний дім» Святошинського району міста Києва Наталя Якименко.

У ході засідання були розглянуті подані документи на двох жінок, які  народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку і які зареєстровані і проживають у Святошинському районі міста Києва.

Члени комісії враховували особистий внесок матерів у виховання дітей в родині, а також звертали увагу на те, які умови були створені для здобуття дітьми належної освіти, розвитку їх творчих здібностей та талантів, самовідданість матері, збереження справжніх родинних цінностей, успіхи в гармонійному та зразковому вихованні дітей.

Стосовно всіх розглянутих пакетів документів було прийнято рішення про їх направлення для подальшого розгляду до Київської міської державної адміністрації.

 

Довідково

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.

Відповідно до Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001 почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Згідно з порядком представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння почесного звання здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств.

Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити сільська (селищна) рада чи місцевий орган виконавчої влади, до функціональних повноважень якого належить вищезазначене питання.

 

Джерело: управління соціального захисту населення Святошинської РДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку