Головна  →  Новини  →  17 березня 2023

У ЦРБ ЦБС «Свічадо» триває виставка дитячих малюнків

У ЦРБ ЦБС «Свічадо» триває виставка дитячих малюнків

У Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» експонується тематична виставка дитячих малюнків «Пам’яті Миколи Святоші». На виставці представлені роботи учнів Київської дитячої художньої школи № 5, Київської дитячої школи мистецтв № 8 та інших шкіл Святошинського району міста Києва, які брали участь у районному конкурсі «Шануй, знай, твори! Пам’яті Миколи Святоші».

Днями виставку відвідали учні 6-В класу СЗОШ № 222, які прослухали докладну розповідь про Миколу Святошу, його походження та чернечу діяльність. Школярі ознайомилися з науково-публіцистичним виданням «Про землю і про людей Cвятошинських». У краєзнавчому дослідженні висвітлено широку панораму історичних подій на терені західного адміністративного району столиці України. Учні переглянули відеопрезентацію про князя Святослава (Святошу), про минуле й сьогодення одного з найбільших районів міста Києва ‒ Святошин.

За підсумками пізнавального заходу діти дійшли висновку про те, що «Святошин» ‒ це давня історична й почесна назва їхньої малої батьківщини – Святошинського району міста Києва, де вони мешкають.

Довідка: Микола Святоша (бл. 1080) – перший серед святих Київської Русі, який прийняв чернецтво, змінивши княжу порфіру на чернечу мантію. Преподобний Микола Святоша був сином благочестивого князя Чернігівського Давида Святославовича і правнуком великого князя Київського Ярослава Мудрого. Його дід Святослав Ярославович, князь Київський і Чернігівський, 1073 року подарував Києво-Печерському монастирю ділянку Берестового поля, власноруч викопав рів під фундамент Великої Печерської церкви, пожертвувавши сто золотих гривень.

На честь 900-річчя з народження Миколи Святоші, 17 лютого 2006 року, біля будівлі Святошинської райдержадміністрації відкрито бронзовий монумент святому преподобному Печерському чудодійнику, князю Святославу-Панкратію Давидовичу Чернігівському (Миколі Святоші), від імені якого походить назва району Святошинський. Автори роботи – архітектор Андрій Барінов та скульптор Євген Дерев’янко. На бульварі Академіка Вернадського, 85, у Святошинському районі м. Києва збудовано храм-каплицю Миколи Святоші.

 

Джерело: Відділ культури Святошинської РДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку