Головна  →  Оголошення  →  24 жовтня 2014

Пам’ятка з правил безпеки для населення при пошкодженні тепломережі

Інтенсивне паріння в тому числі з люків теплокамер, витоки або викиди води на поверхню, просідання ґрунту, тріщини на асфальті може бути ознакою пориву тепломережі.

При виявлені ознак пориву на тепломережах потрібно негайно відійти від цього місця та повідомити Контакт-центр Київенерго про аварію за телефоном 15-88 (зі стаціонарного телефону) або 044-202-15-88 (з мобільного телефону) з зазначенням місця та адреси витоку.

 

Памєятайте:

-         суворо забороняється наближатися до місць паріння та витоків гарячої води, тріщин та провалів грунту або асфальтового покриття ближче, ніж на 20 метрів;

-         при виявленні небезпеки необхідно попередити про неї інших, особливо дітей;

-         не наближатися до затоплених ділянок проїзної частини на автомобілях та не намагатися проїхати ними - в пару під товщою води промоїну не побачити. Краще вибрати інший маршрут;

-         в жодному разі не заходити за огородження чи попереджувальні знаки, які обов’язково розміщуються у місці аварії (дефекту).

Необхідно пам’ятати, що розлив води може розповсюджуватися на відстань до 10 м від безпосереднього місця пошкодження. Крім того, на прилеглій території кожну хвилину може виникнути промоїни. Тому краще обійти небезпечну ділянку. Асфальтове покриття являє собою тонку скоринку, яка у разі наявності дефекту на трубопроводі може бути підмита та триматися лише під тиском води, що витікає з трубопроводу. Ступивши на нього, ви ризикуєте провалитися в гарячу воду.

 

Перша медична допомога при опіку окропом та при обмеженому термічному опіку.

Потрібно негайно підставити обпечену ділянку шкіри під холодну воду на 10-15 хвилин або прикласти стерильний пакет з льодом. Далі — накласти стерильну пов'язку, дати потерпілому знеболюючий засіб та за необхідності звернутися до лікаря.

Перша допомога при сильних опіках.

Потрібно накласти не тугу стерильну пов'язку та дати знеболюючий засіб. Далі потрібно напоїти постраждалого лужно-сольовою сумішшю — 1 чайна ложка кухонної солі і 0,5 чайної ложки харчової соди, розчинені у 2 склянках звичайної або мінеральної води.

Після цього обов'язково доставити до лікарні.

Перейти до спискуВерсiя для друку