Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Технічний стан пожежної автоматики та димовидалення в житлових будинках Святошинського району

Опубліковано 03 квітня 2015 року о 10:19
фото

В контексті аналізу протипожежного захисту житлових будинків основними являються:

- система пожежної сигналізації (комплекс технічних засобів, призначений  для виявлення ознак пожежі; звукове, світлове, тощо сигналізування про них, формування та передачі тривожного сигналу до ЦППС);

- система димовидалення (комплекс технічних засобів, призначений для захисту людей від впливу диму під час евакуації в разі пожежі за рахунок його видалення із захищуваних приміщень та/або за рахунок запобігання його поширенню шляхами евакуації);

- система автоматичого пожежогасіння (комплекс технічних засобів, призначений для виявлення ознак пожежі та автоматичного її гасіння).

Основними складовими частинами системи димовидалення в житлових будинках є: димові клапани, димові шахти, витяжні пристрої (радіальні вентилятори з електродвигунами), системи пуску (автоматичні, ручні).

У Святошинському районі системи автоматики (в т.ч. димовидалення) здебільшого змонтовані в житлових будинках з умовною висотою більше 26,5 метрів (вище 9-ти поверхів). Питання технічного стану даних систем є вкрай критичним. За оцінками в абсолютній більшості випадків дані системи не функціонують і належним чином не обслуговуються, хоча аналіз загибелі людей на пожежах свідчить про те, що основною (до 80% загиблих) причиною смерті є отруєння токсичними продуктами горіння. Проте це не єдиний небезпечний фактор який притаманний диму як продукту горіння. Такими також являються: - висока температура, непрозорість диму, що знижує видимість і перешкоджає евакуації, можливість утворення вибухонебезпечних сумішей з повітрям, тощо. Тому житлові будинки повинні забезпечуватись відповідно до будівельних норм даною системою, яка в свою чергу повинна утримуватись у працездатному стані.

Протипожежний стан зазначених об'єктів з року в рік погіршується в той час як кількість пожеж в житловому секторі району у 2014 році складає 372 випадків і становить 75,5 % від їх загальної кількості.

Нажаль незадовільний стан систем димовидалення не єдина проблема у забезпеченні протипожежного захисту житлових будинків. Так, критичною є ситуація із внутрішнім протипожежним водопостачанням та первинними засобами пожежогасіння (пожежні кран-комплекти (ПКК), вогнегасники, тощо) будинків, системи внутрішнього протипожежного водопроводу не справні та не можуть виконувати свої функції. Пожежні крани розукомплектовані, сходові клітки не освітлюються, двері, що ведуть до ліфтових холів, не мають пристроїв для самозачинення, не засклені армованим склом тощо. Зазначені порушення призводять до несвоєчасного виявлення пожеж, стрімкого поширення вогню та задимлення шляхів евакуації, що значно ускладнює, а іноді унеможливлює їх гасіння та рятування людей.

До проблемних питань слід віднести також факт, що у багатьох житлових будинків спостерігаються суттєві недоліки у забезпеченні безпечної евакуації людей з будинків. Так, на шляхах евакуації допускаються захаращення (меблі, будівельні матеріали, додаткові перегородки, тощо), у коридорах, ліфтових холах, під сходовими клітками неприбраними залишаються сторонні предмети та меблі. Здебільшого допускається замикання на ключ запасних евакуаційних виходів.

Святошинське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві вкрай стурбоване безпрецедентним збільшенням кількості пожеж на території підконтрольній житлово-експлуатаційним дільницям Святошинського району м. Києва з початку 2015 року.

 

Джерело: РУ ГУ ДСНС.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux