Географія
Відповідно Закону України “Про столицю України” на виконання рішення Київради від 30.01.01 № 162/1139 “Про адміністративно – територіальний устрій м. Києва” від 27.04.2001 № 280/1257 “Про межі нових адміністративних районів м. Києва та організаційні заходи по проведенню адміністративно–територіальної реформи” на базі Ленінградського району створено Святошинський район з приєднанням житлового масиву Галагани.
Розпорядженням Київського міського голови від 01.08.01 № 1625 утворено Святошинську районну у м. Києві державну адміністрацію. Таким чином, район отримав свою історичну назву.
Святошинський район – особливий навіть після адміністративно-територіальної реформи, покликаної, наскільки це можливо, зрівняти райони, він третій за площею, в м. Києві займає 10,2 тис.га., а чисельність мешканців на 01.01.04 р. – 318,4 тис.осіб, що складає 12,1% від всього населення м. Києва.
Святошинський район – це південно-західна околиця міста, з його лісами, з перепадами озер, річок, яка визнана територією природозаповідного фонду міста і має певну цінність в гідрологічному та рекреаційному відношенні. Район за своєю протяжністю складає більше 12 км. На території району розташовано 5 парків, загальною площею 65,75 га:
- парк по вул. Ф.Пушиної – 4,0 га
- парк “Інтернаціональний” – 7, 05 га
- парк ім. Потапова – 5,13 га
- парк “Юність” – 14,19 га
- парк-урочище “Совки” – 35,39 га
Кордони району:
- Межа з Пуща – Водицею:
від міської межі по Гостомельському шосе до перетину з вул. Міською; - Межа з Подільським районом:
по вулиці Міській до перетину з вул. Стеценка, по вул. Стеценка до перетину з вул. Академіка Туполєва; - Межа з Шевченківським районом:
по вул. Академіка Туполєва до перетину з проспектом Перемоги; - Межа з Солом’янським районом:
по проспекту Перемоги до перетину з західною смугою залізниці, вздовж залізничної колії на південний захід, на ділянці Рубежівський – Борщагівка – Київ–Волинський до ст. Київ–Волинський.