16 вересня в підлітковому клубі "Орлятко" відбулися змагання на звання «Кращого гравця клубу» з шахів (фото)
16 вересня 2013 року в підлітковому клубі "Орлятко" ЦСПК «Спорт для всіх» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації відбулися змагання на кращого гравця клубу з шахів.
Переможцем змагань став Бабічко Микола, друге місце посів Рокицький Микола, а третє - Раєвський Владислав.
Гра в шахи відома, як гра королів. Це інтелектуальна гра, вважають, що вперше ця гра виникла в Індії під час імперії Гупта. Звідти, гра була популяризована торговцями, які прибули, щоб торгувати в Індії.
Шахи стали популярні серед дітей і багато з них роблять відмінну роботу, присвячуючи час грі в шахи. В шахи можуть грати люди різного віку і вік не є перешкодою при пошуку суперника. Навчіть своїх дітей грати в шахи в ранньому віці і насолоджуйтесь грою в шахи після вечері.
Шахи мають виховне значення: сприяють розвитку концентрації уваги, вміння долати труднощі та планування власних дій, вчать логічно мислити.
Оскільки у грі в шахи виявляються особистісні якості дитини, педагоги-організатори підліткового клубу «Орлятко» ЦСПК «Спорт для всіх» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації використовують цей вид спорту у своїй педагогічній діяльності.
«Діти дуже люблять грати в шахи, бо це особлива спортивна гра. Шахи розвивають інтелект, допомагають відволікатися від негараздів, виробляють волю до перемоги. Ті діти, котрі навчилися грати вже ніколи не кидають цю гру. Це змагання двох. Перемагає за дошкою той, хто далекоглядніший, хто може прорахувати варіанти партії на багато ходів наперед, хто думає не тільки за себе, а й за свого супротивника. Це дуже мудра гра, – зазначає педагоги-організатори підліткового клубу «Орлятко» Анатолій Борисович Медвєдєв.
Гра в шахи покращує навички пам'яті, концентрації та логічного мислення. Шахи вчать використовувати творчий потенціал і уяву, щоб придумати різні атакуючі та захисні рухи. Шахи розвивають вміння передбачати і прогнозувати наслідки своїх дій. Шахи впроваджують навики планування та дисципліни у дітей. Діти, які грають в шахи мають здатність схоплювати складні моделі та теорії, що допомагає їм краще орієнтуватись в таких науках, як математика та природничі науки.
Давно відомо, що більшість основних навиків, спосіб мислення та вміння приймати рішення, закладаються в дитинстві. Саме тому так важливо з самого раннього віку привчати свою дитину до самостійного мислення, тренувати її пам'ять і розвивати вміння абстрактно мислити. Таке навчання має бути не лише корисним, а й цікавим. А що може бути більш захоплюючим і одночасно повчальним, як не шахова гра: протистояння чорного і білого королівств?
Навчання шахам виконує декілька функцій у розвитку дитини:
1. Пізнавальну: розширює кругозір, вчить думати, запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, розвиває винахідливість та логічне мислення.
2. Виховну: формує цілеспрямованість, витримку, волю, посидючість, уважність і зібраність. Дитина, яка навчається цій грі, стає самокритичною, звикає самостійно думати, приймати рішення, боротися до кінця, не сумувати при невдачах.
3. Естетичну: збагачує внутрішній світ, розвиває фантазію, вчить радіти комбінаціям.
4. Фізичну: спонукає приділяти час фізкультурі, щоб вистачало сил і витривалості сидіти за шаховою дошкою.
5. Корекційну: допомагає гіперактивному малюку стати спокійнішим, врівноваженим, вчить непосиду тривало зосереджуватися на одному виді діяльності.
«Найбільш оптимальний вік початку навчання дітей шахам 5-7 років. Абсолютно всі діти можуть навчитися грі в шахи, тому питання про їхні успіхи - це питання про систему викладання педагога чи тренера» – зазначив Анатолій Борисович.
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.