КМДА Київська міська державна адміністрація


4 лютого 2016

У КУП НАНУ відкрито перший в Україні музей контрафактних товарів (фото)

У КУП НАНУ відкрито перший в Україні музей контрафактних товарів (фото)

У музеї підробок, фальсифікації, піратства та промислового (економічного) шпигунства зосереджені експонати, які розкривають сутність виробництва, розповсюдження і придбання контрафактних товарів.

Серед експонатів у музеї є всі види товарів загального вжитку, які підробляють злочинці.

Цей нелегальний бізнес уже став частиною величезної злочинної індустрії. Відомо, що для споживачів контрафактна продукція складає дешеву ( і  зазвичай низькоякісну) альтернативу оригінальним товарам. Деякі види підроблених товарів,  такі як ліки, дитячі іграшки, запасні деталі автомобілів, добрива серйозно загрожують здоров`ю та безпеці споживача.

Виробництво, розповсюдження і придбання контрафактних товарів – це світова проблема, оскільки злочинці підробляють майже всі товари загального вжитку у будь-якому значному секторі продукції, причому підробки реалізуються практично у всіх країнах світу.

В музеї підробок здійснюється просвітницька компанія для запобігання і протидії підробкам та піратству в Україні. У межах даної компанії проводяться численні просвітницькі та освітні заходи, спрямовані на популяризацію прав інтелектуальної власності серед усіх верств населення. Їхньою метою є забезпечення захисту прав інтелектуальної власності та підвищення обізнаності українського суспільства стосовно негативних наслідків, пов`язаних із піратськими товарами, для кожного громадянина окремо та економіки держави в цілому.

Колектив Київського університету права НАН України спільно з Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством намагаються донести до кожного українця, що проблема протидії обігу підробленої продукції пов`язана, насамперед, з її глобальним масштабом і вимагає об`єднання зусиль всього українського суспільства.

Вважаємо, що дотримання прав інтелектуальної власності – запорука виробництва якісної та безпечної продукції і це має бути свідомим вибором суспільства.

Містяни Святошинського району м. Києва можуть ознайомитися з експонатами музею 20 лютого з 10 до 13 години під час Дня відкритих дверей  у КУП НАНУ за адресою: вул. Доброхотова, 7а.

 

Джерело: КУП НАНУ При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.