18 травня – Всесвітній День пам’яті померлих від СНІДу
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.
Нажаль на сьогоднішній день проблема розповсюдження ВІЛ-інфекції стала ще актуальнішою ніж 30 років назад. Ні для кого не секрет, що в Україні ця проблема набула масштабів епідемії. Лише у 2013 році офіційно на обліку в Київському Центрі СНІДу перебувало 1185 осіб!!! І це лише ті, які звернулися по допомогу!!! З 946 мешканців Святошинського району м. Києва, які пройшли безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію – 42 особи виявилися інфікованими, що складає 4,2%... Статистика невтішна…
Саме тому спеціалісти Святошинського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли активну участь у меморіальній акції «Імена» на Софіївській площі у Києві, присвяченої Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу.
Активісти вкрили Софіївську площу «квілтом» – меморіальним полотном, яке створили власноруч у різних областях України й привезли до Києва.
Організатори зазначають, що квілт – це символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії СНІДу, яка забрала життя майже 30 тисяч українців.
Також активісти закликали українських чиновників більше приділяти уваги проблемі ВІЛ/СНІДу, а головне профінансувати лікування для всіх, хто його потребує.
Україна досягла перших позитивних результатів: торік від СНІДу померло на 10 відсотків менше, ніж у 2012 році.
Сподіваємося, що така позитивна тенденція буде і у 2014 році!!!
Джерело: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.