КМДА Київська міська державна адміністрація


5 квітня 2017

У КУП НАНУ відбувся майстер-клас на тему: «Наслідки вступу до ЄС для національної правової системи на прикладі Польщі» (фото)

У КУП НАНУ відбувся майстер-клас на тему: «Наслідки вступу до ЄС для національної правової системи на прикладі Польщі» (фото)

У рамках співпраці з закордонними університетами 4 квітня 2017 р. у Київському університеті права НАН України відбувся майстер-клас Анни Ритель-Варзохи, професора кафедри конституційного права та політичних інститутів факультету юриспруденції та адміністрування університету Гданська, Польща.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор, професор Юрій Бошицький. Він зазначив, що Україна є одним із стратегічних партнерів Польщі і наголосив на доцільності розвитку більш тісних стосунків між двома державами.

Доповідач зазначила, що країні знадобилося понад п’ятнадцять років, для того, щоб вступити до Європейського Союзу. За цей час держава здійснила реформи практично в усіх сферах суспільного життя, задля того, щоб відповідати Копенгагенським критеріям. До найважливіших подій цього процесу можна віднести: підписання Європейської угоди про асоціацію в 1991 р., яка започаткувала систематичний діалог між Польщею та ЄС, що сприяла соціальним трансформаціям у країні. Офіційним та повноправним членом ЄС Польська Республіка стала 1 травня 2004 р.

Крім того, Анна Ритель-Варзоха зазначила, що Конституція Республіки Польща була прийнята у 1997 р. і лише дві статті в ній стосуються співробітництва з ЄС. Це статті 90 та 91. Польська Республіка може на підставі міжнародного договору передати міжнародній організації або міжнародному органу повноваження органів державної влади по деяких справах. При цьому, в ст. 8 наголошується, що Конституція є верховним нормативним актом Польської Республіки.

Таким чином, було зазначено про необхідні зміни в польському законодавстві, що випливають з членства в ЄС і місце Європейського права в системі загальнообов’язкового права Польщі. Розглядалась проблема пріоритету права ЄС щодо основного національного закону.

У цілому майстер-клас пройшов динамічно в робочій атмосфері. Він справив надзвичайно позитивне враження на його учасників, що було продемонстровано кількістю охочих задати питання пані Анні.

 

Джерело: КУП НАНУ При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.