КМДА Київська міська державна адміністрація


21 квітня 2017

Духовне пізнання християнських традицій

Духовне пізнання християнських традицій

21 квітня в Київському університеті права національної академії наук України відбулася молебень в капличці Преподобного Нестора Літописця на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело».

Майбутні юристи, вивчаючи канонічне право як навчальну дисципліну, доволі часто звертаються до вивчення християнських традицій.

Мало кому відомо, що в світі існує близько 800 ликів Богородиці. І через кожен зі своїх образів вона являє нужденним з вірою, що просять свою велику милість і допомогу, коли, здавалося б, ніщо вже не здатне розсіяти згуслу темряву в душі, в житті. Найзнаменнішою іконою, що зображає Матір Божу, є святий образ під назвою «Живоносне Джерело». Поруч нього найчастіше моляться про зцілення в хворобах тілесних і душевних. Свято Явища ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» православні християни відзначають щорічно в п`ятницю тижня Великодня. У 2017 році він випадає на 21 квітня.

Для цієї події ректором Київського університету права НАН України, професором Юрієм Бошицьким було запрошено представника Київської духовної академії і семінарії ієромонаха Афанасія.

У рамках проекту «Пізнай свій край», що діє в КУП НАНУ під патронатом ректора, професора   Юрія Бошицького студенти пізнають та вивчають історію розвитку християнства, його традиції в     м. Києві. Заходи приурочені до відзначення Дня Києва.

КУП НАНУ запрошує мешканців Святошинського району та гостей столиці 29 квітня на День відкритих дверей за адресою: вул. Академіка Доброхотова, 7-А з 11:00, де ви зможете ознайомитися з матеріально-технічною базою та довідатися про освітянські послуги в університеті.

Інформаційна довідка.

Назва адміністративного Святошинського району м. Києва, на території якого знаходиться КУП НАНУ, історики тісно пов’язують з ім’ям Преподобного Миколи Святоші – сина Чернігівського князя Давида Святославовича, правнука Ярослава Мудрого. При написанні «Повісті минулих літ», Нестор Літописець згадує Святошу на скрижалях твору. Листування між цими двома історичними постатями є знаковими для пізнання історичних подій періоду становлення центру науки Київської Русі. Дослідники стверджують, що назву «Академмістечко» в своїх листах до Миколи Святоші згадує Преподобний Нестор Літописець – покровитель освітян.

Джерело: КУП НАНУПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.