Головна  →  Новини  →  10 жовтня 2017

Воїнів Київського козацького полку ім. Т. Шевченка відзначили високими церковними нагородами (фото)

Воїнів Київського козацького полку ім. Т. Шевченка відзначили високими церковними нагородами (фото)

10 жовтня, напередодні Дня захисника України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці, в храмі на честь Казанської ікони Божої Матері (вул. Симиренка, 12) відзначили бійців Київського козацького полку ім. Т. Шевченка (добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т.Шевченка (БУК)).

За дорученням Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета духовний наставник підрозділу, протоієрей Роман Музика вручив воїнам відзнаки Української православної церкви Київського патріархату – медалі «За жертовність і любов до України».

Також у цей день відбулася презентація книги козацького підрозділу «Київський козацький полк ім. Т.Шевченка (БУК) в АТО». Видання, що створено на базі Національного музею історії України у Другій світовій війні, розповідає про історію створення та військову діяльність Київського козацького полку ім. Тараса Шевченка (БУК) від Майдану до Сходу, бійців добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т. Шевченка та їхню участь у боротьбі з російським агресором у зоні АТО на Сході України.

На завершення заходу бійці отримали благословення.

Довідково: Київський козацький полк ім. Т. Шевченка – добровольча козацька рота спецпризначення ім. Т.Шевченка (БУК) – єдиний в Україні козацький добровольчий військовий підрозділ, воїни якого який від початку липня 2014 року зі зброєю в руках відстроюють територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганських областях.

Корені організації беруть початок у 2012 року. Саме тоді в м. Києві була створена незалежна організація «Святошинський козацький полк Українське Реєстрове Козацтво», із членів якої в період Революції Гідності був створений підрозділ, підпорядкований своєму командуванню у складі 4-ї козацької сотні Самооборони Майдану.

У квітні 2014 року відбулося перейменування Святошинського козацького полку в «Київський козацький полк ім. Т. Шевченка. З метою захисту незалежності України в зоні проведення АТО під козацьким прапором була сформована добровольча козацька рота спецпризначення ім. Т.Г. Шевченка, яку очолив командир полку Андрій Мойсеєнко.

Перейти до спискуВерсiя для друку