Головна  →  Новини  →  8 лютого 2019

Робота з емоціями стала темою чергової фокус-групи, проведеної управлінням освіти, молоді та спорту

Робота з емоціями стала темою чергової фокус-групи, проведеної управлінням освіти, молоді та спорту

Днями проведено фокус–групу з піскової терапії на тему: «Робота з емоціями» на базі ЗЗСО № 185 імені Володимира Вернадського, яку провела Совенко Лариса Петрівна, методист НМЦ управління освіти, молоді та спорту Святошинської РДА м. Києва.

У вступному слові Совенко Л.П. відзначила, що з метою підвищення професійної майстерності практичних психологів та соціальних педагогів проводяться  тренінгові заняття, консультації, анкетування, майстер класи, семінари-практикуми, конференції, зустрічі з досвідченими спеціалістами.

Велика увага приділяється вивченню нормативно-законодавчої бази, оформленню обов’язкової звітної документації, підготовці аналітичних матеріалів, моніторингових досліджень, використанню психологічних методик.

Перед фахівцями виступив директор ЗЗСО № 185 Щербаков Євген Миколайович, який  акцентував увагу на тому, що соціально-психологічна служба в районі  постійно на варті розвитку успішної інноваційної особистості та опікується завданнями та проблемами, над якими працюють спеціалісти соціально-психологічної служби шкіл і садочків Святошинського району.

Білера Тетяна Павлівна, практичний психолог ЗЗСО № 185 ознайомила присутніх колег з біосоціальними чинниками психічного розвитку особистості та методикою корекції агресивних проявів у молодших підлітків засобами пісочної терапії. Розповіла  про засновника аналітичної психотерапії - психотерапевта Карла Юнга та представників юнгіанської школи (Д. Калфф, Е. Нойман, Е. Вейнріб та ін.), про основний принцип піскотерапії, який полягає у використанні піску, води і спеціальних атрибутів, про перший досвід використання піскової терапії, який стосувався саме дітей із мовленнєвими, інтелектуальними, афективними та поведінковими порушеннями, як невербального виду терапії, з метою дати відчуття безпеки знаходження у середовищі. Зараз цей метод використовується  для всіх: і дорослих і дітей (від 3 років до 99).

Совенко Л.П. провела з колегами майстер-клас з піскотерапії та проаналізувала створені пісочні картини.  

Підбиваючи підсумки засідання, Совенко Л.П. відзначила, що робота фокус–групи соціальних педагогів та практичних психологів освітніх закладів стала цікавою та корисною для формування професійно важливих якостей фахівця психологічної служби.  Вона поєднала у собі ідею опанування професійно важливими  навичками практичного психолога, соціального педагога та формування професійного співтовариства - представлення психологічної роботи в середовищі колег.

Джерело: управління освіти, молоді та спорту.

Перейти до спискуВерсiя для друку