Головна  →  Новини  →  15 квітня 2019

У КНП «КДЦ» Святошинського району відбулося засідання медичної (фото)

У КНП «КДЦ» Святошинського району відбулося засідання медичної (фото)

Квітнева медична рада КНП «КДЦ» на тему «Організація та якість надання медичної допомоги пільговим верствам дорослого населення в умовах «КДЦ» виявила низку питань щодо надання медичних послуг ветеранам війни та учасникам АТО, особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, тимчасово переміщеним особам з Криму та ОРДЛО, пенсіонерам, інвалідам та іншим пільговим групам населення.

Частка населення Святошинського району, що користується медичними пільгами, з року в рік зростає. Це пов’язано як з негативними тенденціями в загальній демографічній картині в країні, так із відсутністю єдиного переліку пільговиків. Кожне четверте звернення до спеціалістів «КДЦ» реєструється від пацієнтів, що мають право на такі пільги. Пільговики – пацієнти з посвідченнями встановленого зразка – через «КДЦ» реалізують своє право на безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; безкоштовне зубопротезування у стоматологічному відділенні №2; лікування в денних стаціонарах; щорічне медичне обстеження і диспансеризацію із залученням необхідних спеціалістів. Їм надається всебічна допомога у проходженні медико-соціальних експертних комісій та медичних оглядів для отримання санаторно-курортних карт.

Упродовж 2018 року лікарями-спеціалістами було виписано 20 тисяч пільгових рецептів на придбання медикаментів; упродовж І кварталу 2019 року на пільгові медикаменти витрачено 5 901 тис.грн при плані 4 250 тис.грн. При аналізі письмових звернень до «КДЦ» встановлено, що тільки 30% з них пов’язані з вирішенням суто медичних питань (в межах компетенції підприємства задоволено 100%).

Адміністрація «КДЦ» зауважує, що реформа охорони здоров’я не відміняє пільги в сфері медичного забезпечення, передбачені діючим законодавством. Однак фінансування послуг, які виходять за межі державного гарантованого пакету, буде здійснюватися в межах наявних ресурсів.

 

Джерело: Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний  центр» Святошинського району м. Києва

Перейти до спискуВерсiя для друку