Головна  →  Новини  →  13 червня 2020

Візит Блаженнійшого Епіфанія до храму на честь Казанської ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» (фото)

Візит Блаженнійшого Епіфанія до храму на честь Казанської ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» (фото)

13 червня 2020 року напередодні свята Неділя всіх святих Блаженнійший Митрополит Київський і Всієї України Епіфаній завітав до храму на честь Казанської ікони Божої Матері Православної Церкви України, що розташований у житловому масиві Південна Борщагівка (вул. Симиренка, 12). У співслужінні з протоієреєм, настоятелем храму Валерієм Семанцо та іншими священнослужителями Блаженнійший освятив іконостас приділа Всіх святих. На богослужінні були також присутні голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Павловський, перший заступник голови Василь Григоренко, а також віряни, у тому числі найменші – вихованці недільної школи при храмі. Візит Блаженнійшого став знаковою подією для мирян Південної Борщагівки. Під час богослужіння Епіфаній відзначив Валерія Семанцо орденом святого архістратига Михаїла 1-го ступеня за багаторічне служіння українській церкві. 

Довідково: У храмі на честь Казанської ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» богослужіння розпочалися в 1995 р. 27 березня 1996 р. до парафії призначено нового настоятеля – протоієрея Валерія Семанцо.

Валерій Семанцо - член районної Міжконфесійної духовної Ради Церков і релігійних організацій при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації.

Вперше церква в ім'я Пресвятої Богородиці Живоносного Джерела у Братській Борщагівці була зведена, очевидно, у сер. 30 – сер. 50 рр. XVII ст. (між 1632 та 1657 рр.), щойно після заснування самого села, що виникло на землях, наданих “у вотчину” Київському Братському Богоявленському монастиреві козацьким гетьманом Іваном Петражицьким-Кулагою. Про це свідчить дарчий напис на старому Євангелії, подарованому храмові у 1657 р.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку