Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

40 років на варті шляхів та дорожніх споруд

Опубліковано 04 листопада 2013 року о 10:57

1 листопада 1973 року наказом Міністерства комунального господарства УРСР від 15.08.1973 № 257 було створено Шляхово-експлуатаційну дільницю (ШЕД) тогочасного Ленінградського району м. Києва.

Напередодні 40-річного ювілею КП «ШЕУ Святошинського району м. Києва»нам випала нагода поспілкуватися з людиною, що з 1999 року є його незмінним керівником, людиною, безмежно відданою своїй справі - Канєвським Сергієм Георгійовичем.

- Сергію Георгійовичу, сьогодні КП «ШЕУ Святошинського району м. Києва» є самостійним господарюючим суб'єктом комунальної власності міста Києва, складовою комунальної корпорації «Київавтодор». А Ви пам’ятаєте з чого все починалось?

- Історія підприємства розпочинається з далекого 1 листопада 1973 року, коли наказом Міністерства комунального господарства УРСР від 15.08.1973р. №257 було створено Шляхово-експлуатаційну дільницю (ШЕД) Ленінградського району м. Києва.

На початку практичної діяльності підприємства в 1974 році середня чисельність його працівників складала 70 осіб, а обслуговували вони майже 135,2 км. доріг, в тому числі 89,8 км. або 66,4% - з твердим покриттям.

Невдовзі, а саме у 1975 році, наказом того ж міністерства від 1 квітня  за №106 дільниці було надано статус Експлуатаційно-лінійного управління (ЕЛУ) автомобільних шляхів Ленінградського району м. Києва.

З плином часу і розвитком адміністративного району міста його шляхова мережа також зростала і вже на 1980 рік сягала 143,5 км. Саме на цей період припадає доволі історична і знакова для розвитку дорожньої мережі міста подія-реконструкція Великої Окружної (сьогодні – Кільцева) дороги з підземними переходами і транспортними розв'язками, а також введення в експлуатацію сучасного проспекту Перемоги (тоді – Брест-Литовського проспекту). Цей період характеризується стабільним зростанням протяжності вулично-дорожньої мережі, що обслуговується комунальним підприємством. В 1982 році вона складає 164,2 км, в 1983 році – 166,2 км., в 1984 році 168,км.

- Впродовж цих років Ваше підприємство обслуговувало лише територію Ленінградського району, чи, можливо, Вас залучали для благоустрою інших об’єктів столиці?

- Так дійсно, тривалий час управління залучали до виконання робіт по удосконаленню господарчої бази інших підприємств Ленінградського району.

Це була допомога у благоустрої окремих об'єктів, як то парку „Юність” на житловому масиві Микільська Борщагівка, Клубу юних моряків „Шквал”, овочесховища в селищі Білогородка і багато інших.

З 1985 року нами розпочалася широкомасштабна робота по ліквідації ґрунтових проїзних частин вулиць району, зокрема на житлових масивах Микільська Борщагівка та Святошин, шляхом влаштування твердого покриття.

- З чого ж саме складається Ваше господарство сьогодні?

- Виробнича інфраструктура підприємства складається з головної виробничої бази та адміністративного корпусу, що знаходяться на вул. Янтарна, 5, та підсобної виробничої бази по вул. Дружківський, 12-а.

- Наскільки нам відомо головним завданнями КП «ШЕУ Святошинського району м. Києва» є забезпечення безперебійного, безпечного і зручного руху транспортних засобів з встановленими швидкостями і навантаженням на протязі всього року, збереження і утримання вулично-дорожньої мережі та дорожніх споруд у належному санітарно-технічному стані, підвищення їх експлуатаційних якостей, створення необхідних зручних умов для пасажирів і пішоходів та організації дорожнього руху. Які заходи вживаєте для вирішення цих завдань?

- Працівниками КП «ШЕУ Святошинського району м. Києва» здійснюєтьсяпостійний нагляд за станом та збереженням балансової дорожньо-транспортної інфраструктури, виконуються роботи з літнього та зимового утримання, поточного, середнього і капітального ремонтів з метою систематичного покращення її технічного стану у відповідності до вимог, що пред'являються дорожнім рухом з урахуванням його перспективного зростання.

- А як щодо технічного забезпечення роботи підприємства? Тоді і зараз? Провести паралелі зможете?

- На той час управління мало в розпорядженні 15 снігоприбиральних і 14 посипальних машин, а також 5 сніго-, 2 пісконавантажувачі і 3 кригосколювачі для зимового утримання доріг. Для літнього утримування використовувались 15 поливомийних, 6 підметальноприбиральних машин і 4 трактори з причепами. Окрім того в наявності були гідрокран, асфальторозогрівач та бортовий автомобіль.

У разі потреби, на допомогу управлінню потрібну техніку і транспорт без проблем надавали інші підприємства району.

Під час осінньо-зимового сезону 1984-1985 років нами здійснювалося зимове прибирання 1263,7 тис.кв.м. доріг і тротуарів району, а інша частина площ близько 1100 тис.кв.м. відносилася до промислової зони, вулиць приватного сектору і під'їздів до виробничих підприємств, зимове утримання яких здійснювалося у встановленому порядку.

Важливим моментом в історії розвитку та удосконалення підприємства стало рішення Міськвиконкому про відведення йому під забудову виробничої бази Управління по вулиці Янтарній, яке було прийнято в 1985 році. На той час до структури Управління входили апарат управління, лінійні інженерно-технічні працівники, рембудгрупа, гідросекція та секція прибирання, окрема дільниця „Окружна дорога” та секції підземних пішохідних переходів і туалетів.

Впродовж 1986 року технічна база управління поповнилася 4 поливомийними машинами і 2 пилососами, що було пов'язано з участю в заходах по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. В цей час силами управління проводилася активна дезактивації території району, було збудовано посадочну платформу на залізничній станції „Жуляни”, завершено влаштування твердого покриття на проїзній частині решти вулиць району.

На сьогоднішній день КП «ШЕУ Святошинського району» є одним з потужнійших комунальних підприємств району, середня кількість працюючих в якому складає більше 200 осіб. На балансі підприємства знаходиться 168,8 км. вулиць та проїздів, що являє собою третій показник серед аналогічних підприємств міста.  При цьому загальна площа балансових доріг і тротуарів складає 2770,3 тис.кв.м. Крім того ШЕУ утримує 17 підземних пішохідних переходів, 91,6 км. зливової каналізації, 1455 оглядових і 3150 зливоприймальних колодязів, 354 п.м. направляючої пішохідної огорожі, 3,6 км. залізобетонної огорожі «Нью Джерсі», 26,6 км. колесо-відбійної стрічки. Одночасно управління здійснює роботи із санітарного утримання 142 зупинок громадського пасажирського транспорту.

На балансі ШЕУ знаходиться 62 одиниці машин, механізмів та обладнання, серед яких 4 легкових, 4 сміттєвози, 7 поливомийних машин, 12 самоскидів, з яких 9 - солерозкидувачів, 4 навантажувачі, 5 тракторів з навісним обладнанням, 2 автогрейдери та  інші. Звичайно, парк машин та механізмів потребує оновлення та доукомплектування новою технікою, так як більшість з них має строк служби  10-12 років.

- Як відомо 1986 рік славився своїми реформістськими настроями. Як державні реформи вплинули на роботу Вашого підприємства?

- У 1987 році Експлуатаційно-лінійне управління автомобільних шляхів Ленінградського району м. Києва було реорганізовано в Комунальне Підприємство „Шляхово-експлуатаційна дільниця Ленінградського району м. Києва по ремонту та утриманню автомобільних доріг і споруд на них” (ШЕУ). Та це була не остання наша реорганізація.

Рішенням Київської міської ради від 02.10.2001 № 54/1488 „Про деякі питання діяльності підприємств, що входять до складу Київського комунального об'єднання по експлуатації автомобільних шляхів та споруд на них „Київміськгідрошляхміст” ШЕУ району було реорганізовано у Комунальне підприємство „Шляхово-експлуатаційне управління Святошинського району” міста Києва, яким ми є до цього часу.

- За тривалий період діяльності КП «ШЕУ Святошинського району м. Києва» його очолювали кілька керівників, та найбільш тривалий час, майже 14 років керманичем підприємства є саме ви, Сергію Георгійовичу. Поділитеся з нами секретом успіху?

- Дійсно, з 1973 року підприємство очолювали 6 керівників. Хотілось би зараз згадати кожного з них. Це Корбан Борис Петрович, Іванов Геннадій Іванович, Шамрило Віталій Васильович, Швагер Іван Миколайович, Двойних Сергій Васильович.

А секрету успіху?..Та він простий: дисципліна в собі, в колективі, працелюбність, відповідальність і рішучість передусім. Адже іноді потрібно знаходити в собі сили й бажання приймати доволі непопулярні рішення, не боятися відповідальності за них. Це саме ті риси характеру, якими має бути наділений керівник. Бажаєш досягти успіху, приготуйся викладатися на 100 відсотків. Керівник зобов’язаний працювати на результат загальної справи.

- 40-річний ювілей – це вже час, коли можна і варто підбивати підсумки роботи. Що вважаєте найбільшим своїм досягненням за останній рік?

-За останні роки обсяги виконання комунальним підприємством виробничої програми склали 20890,2 тис.грн. в 2012 році та за дев’ять місяців поточного року – 20923,9 тис.грн.

2013 рік працівниками ШЕУ було розпочато з ремонту вулично-дорожньої мережі району після складного зимового періоду 2012-2013 років. З початку року асфальтування було виконано на площі в 27,6 тис.м.кв. Нами відновлено благоустрій доріг та тротуарів після проведення робіт по ремонту та заміні інженерних мереж на площі 1257 м. кв.

Сьогодні головним стратегічним об’єктом виконання дорожньо-ремонтних робіт на території Святошинського району є реконструкція проспекту Перемоги, до складу якої входить капітальний ремонт всіх дев’яти підземних пішохідних переходів в межах балансової належності, в якій активну участь приймають працівники КП ШЕУ. За участю працівників КП ШЕУ Святошинського району виконується капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Наумова.

Робота є, тож будемо працювати і надалі.

 

Джерело: КП «ШЕУ Святошинського району м. Києва»


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux