КМДА Київська міська державна адміністрація


23 червня 2021

Комісія по відбору кандидатур жінок Святошинського району м. Києва для представлення до присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Комісія по відбору кандидатур жінок Святошинського району м. Києва для представлення до присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Сьогодні відбулося засідання комісії по відбору кандидатур жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей,  у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, для представлення до присвоєння почесного звання України «Мати-героїня». 

На порядок денний комісії, створеної при управлінні соціального захисту населення Святошинської РДА, було винесено обговорення двох кандидатур багатодітних матерів, які подали відповідний пакет документів.

Члени комісії враховували особистий внесок матерів у виховання дітей в родині, а також звертали увагу на те, які умови були створені для здобуття дітьми належної освіти, розвитку їх творчих здібностей та талантів, самовідданість матері, збереження справжніх родинних цінностей, успіхи в гармонійному та зразковому вихованні дітей.

Стосовно двох розглянутих пакетів документів було прийнято рішення про їх направлення для подальшого розгляду до Київської міської державної адміністрації.

Довідково:

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.

Відповідно до Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001 почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Згідно з порядком представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння почесного звання здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств.

Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити сільська (селищна) рада чи місцевий орган виконавчої влади, до функціональних повноважень якого належить вищезазначене питання.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.