6 серпня - Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї


6 серпня 1945 року на японське місто Хіросіму було скинуто атомну бомбу з урановим зарядом, тротиловий еквівалент якого складав близько 20 тисяч тонн, 9 серпня на місто Нагасакі — атомну бомбу з плутонієвим зарядом такої ж потужності. Вибухи в цих містах забрали життя більше ніж 200 тисяч японців. Переважна більшість загиблих були мирними громадянами.
Вперше в історії ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу. Колосальних збитків було завдано довкіллю і здоров’ю громадян. Наслідки бомбардувань відчутні й сьогодні. Хіросіма стала вічним символом боротьби проти зброї масового знищення.
6 серпня 1955 року в Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї. А вже в 1985 році південна частина Тихого океану була оголошена без'ядерною зоною (Договір Раротонга). День Хіросіми почав відзначатися міжнародним співтовариством як Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.
Після підписання Будапештського меморандуму Україна відмовилася від всієї ядерної зброї, розміщеної на її території, послідовно і неухильно дотримувалась і дотримується зобов’язання не приймати, не виготовляти і не купувати такої зброї.