Головна  →  Новини  →  4 вересня 2013

4 вересня у Святошині вшанували земляка – поета Василя Стуса

4 вересня у Святошині вшанували земляка – поета Василя Стуса

4 вересня у Святошинському районі міста Києва відбулося урочисте встановлення пам’ятного каменю на території скверу ім. Василя Стуса на перетині проспектів Перемоги та Палладіна. Організаторами заходу виступила Святошинська районна організація «Зелений світ» за сприяння Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Вшанувати пам’ять славетного земляка-святошинця Героя України поета Василя Стуса зібралися працівники Святошинської райдержадміністрації, учні загальноосвітніх навчальних закладів району,  представники політичних партій та громадськість району.

Зі вступним словом до зібрання звернувся голова районної організації «Зелений світ» Віктор Ткаченко, який закликав присутніх докласти за давнім козацьким звичаєм символічну грудочку землі зі свого двору до місця насипу кургану пам’яті.

Поминальний молебень по закатованих в радянських концтаборах відслужив священик Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Зі словом пам’яті за репресованими українськими героями до громадськості звернулися народний депутат України І скликання Олесь Шевченко та колишній політвязень уральського концтабору Василь Овсієнко, закликавши молоде покоління до патріотичного виховання на життєвих прикладах життя наших геніальних земляків. 

Учні загальноосвітніх навчальних закладів №№ 200, 235, 287, 288, 304, 230, 140, 162, 72, 40, гімназії «Академія» та Київської гімназії східних мов № 1 продекламували відомі вірші Василя Семеновича Стуса. Ці величні слова нагадують нам про усвідомлення внутрішньої свободи, готовність до боротьби за кращу долю народу і України, як того хотів український поет.

У виконанні відомих українських бардів Едуарда Драча, Володимира Самайди, Ігоря Білого та Нелі Франчук пролунали відомі українські народні та авторські пісні.

Завершився захід урочистим встановленням пам’ятного каменю з написом «Сквер імені Василя Стуса» на щойно насипаному громадськістю кургані.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку