7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці


Благовіщення Пресвятої Богородиці — велике дванадесяте свято, яке християни східного обряду відзначають 7 квітня. Дата його святкування була визначена шляхом відліку дев'яти місяців назад від Різдва Христового. Це третє за значенням християнське свято після Великодня і Різдва Христового.
Саме в цей день, понад 2000 років тому, Божий посланець Архангел Гавриїл приніс Марії з Назарету вістку, що вона за Божою волею стане Матір’ю Сина Божого.. Ця вістка про прихід і народження у людському тілі Сина Божого, який звільнить людей з неволі гріха, стала для людей всіх віків і поколінь духовною весною.
Це свято відзначається з перших часів християнської Церкви. У давніх вірян воно мало такі назви: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок викуплення, Благовіщення ангела Марії. І тільки в VII столітті отримало сучасну назву: Благовіщення Пресвятої Богородиці.
В Україну свято прийшло з утвердженням християнства. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни» (після Стрітення і Сорока Мучеників). Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.
Нехай Благовіщення принесе мир вашому дому!