Атопічний дерматит


Статистичні показники Всесвітньої організації охорони здоров’я впродовж останніх десятиріч неухильно фіксують збільшення алергічних захворювань. Ця тенденція набула сталих ознак і є характерною при визначенні стану здоров’я населення України.
У структурі алергічних захворювань дитячого населення нашої країни спостерігається суттєве зростання захворюваності на атопічний дерматит (АД) з одночасним ускладненням його проявів і прогнозу перебігу на фоні інших алергічних станів: бронхіальної астми, алергічного риніту, кон’юнктивіту, полінозу, що суттєво погіршує якість життя дитини та її родини, призводить до негативних емоційних проявів у сфері сімейних взаємовідносин.
Основним фактором, що визначає реалізацію алергічних проявів у вигляді АД, є гіперактивність шкіри. Ризик виникнення АД у дітей збільшується в сім’ях, де батьки хворіють на алергічні захворювання: якщо хворіє один з батьків він складає 40-50%; якщо хворіють обидва - 60-80%.
Серед факторів розвитку АД у дітей науковці ведучу роль відводять продуктам харчування, лікарським препаратам, неякісним іграшкам, домашнім алергенам у вигляді пилу, мікроорганних та паразитарних забруднень білизни та меблів, шерсті та шкіри домашніх тварин, спор грибів, пилку рослин, іншим проявам промислових та екологічних забруднень. Широкий спектр можливих алергенів доповнюють неспецифічні подразники: синтетичний одяг, агресивні миючі та гігієнічні засоби (дезрозчини, дезодоранти, ароматизовані серветки), жорстка вода, різкі коливання температури та вологості, емоційне та фізичне перенапруження та інше.
На диспансерному обліку з приводу АД в закладах охорони здоров’я Святошинського району перебувають тільки ті діти, у яких є постійний висип на шкірі (1 дитина на 1000 зареєстрованих). Періодичний висип, тобто алергічні прояви на шкірі, що потребує специфічного лікування, є у кожної четвертої дитини, та звертається до фахівців дуже мала кількість захворілих. Шорсткість шкіри та шкірні висипи у дитини більшість батьків вважають нормою і практично не вживають потрібних заходів та вдаються до самолікування.
Чому важливо і потрібно слідкувати за своїм здоров’ям та станом шкіри?
Відповідь на це питання та поради надає лікар-алерголог вищої кваліфікаційної категорії, завідувач філії №2 КНП «КДЦ» Святошинського району м.Києва Замкова Лариса Василівна:
- Шкіра та слизові оболонки віддзеркалюють стан всіх внутрішніх органів (печінки, підшлункової залози, кишківника, носу, глотки, легень та бронхів, серця, судин, кісток, м’язів).
- Шкіра виконує функцію дихання, а уражена шкіра практично не «працює», як орган дихання та живлення.
- При перших алергічних проявах на шкірі, терміново зверніть увагу на своє харчування та засоби гігієни.
- Обов’язково відвідайте лікаря і отримайте консультацію з приводу діагностики та подальшого лікування висипних шкірних проявів.
- Пам’ятайте, що здорове харчування – це не дороговартістне харчування, а просте (тобто їжа, яка приготована в домашніх умовах із свіжих продуктів).
- Слідкуйте за чистотою в своїх квартирах, постійно проводьте вологе прибирання всіх поверхонь.
- Не купуйте іграшки з різким запахом та нестійкою фарбою.
- У сім’ях, де проживає хворий з алергією, забезпечте відсутність тварин, акваріумів та рослин.
- Слідкуйте за наявністю грибків у ванній кімнаті, терміново займіться їх знищенням дезінфікуючими засобами.
- Не займайтесь самолікуванням!
- Не призначайте обстеження свого здоров᾽я самостійно, лікар це зробить більш професійно та менш затратно.
Отримати консультацію дитячого лікаря-алерголога можна у філії №2 КНП «КДЦ» Святошинського району м.Києва за адресою: вул.Кучера, 5, каб.303.
Запис на прийом проводиться на першому поверсі у реєстратурі закладу охорони здоров’я. Контактні телефони: 276-99-00, 276-99-22, 337-32-19.
Джерело: Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» Святошинського району м. Києва