«Бальзак і Україна». Бесіда в Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо»


18 серпня виповнилося 165 років від дня смерті Оноре де Бальзака – одного з найвидатніших романістів ХІХ століття, автора романів «Шагренева шкіра», «Тридцятирічна жінка», «Євгенія Гранде», «Батько Горіо» та багатьох інших творів.
В Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» проведено бесіду, присвячену життю і діяльності великого француза. Бібліотекар І категорії Гура Юлія Василівна підготувала для присутніх пізнавальну інформацію про те, яким чином доля пов’язала видатного французького письменника з Україною.
У 1832 році письменник отримав листа, що надійшов з Одеси з приводу його роману «Тридцятирічна жінка». Авторкою листа була багата польська поміщиця Евеліна Ганська, власниця маєтку поблизу Бердичева. Подальше їхнє листування переросло у дружбу, а згодом у безмежне кохання. Вони зустрічались у різних містах і країнах Європи: у Швейцарії, Відні, Дрездені, Санкт-Петербурзі, а зрештою одружились у Бердичеві.
Бальзак любив Україну. Він називав її «прекрасним краєм, мешканці якої самі не знають, серед якої краси живуть». «…Це пустеля, царство хлібів, це мовчазні прерії Купера, – захоплено писав він. – Тут починається український чорнозем, шар чорного і тучного грунту завтовшки футів п'ятдесяти, а іноді навіть і більше». Разом з Ганською Бальзак відвідував Київ і так описав його красу і велич: «…Ось я і побачив цей Північний Рим, це місто з трьомастами церквами, з багатствами Лаври і Святої Софії …Добре поглянути на це ще разок…» .
Україна завжди шанувала Оноре де Бальзака. У 2011 році в Бердичеві, навпроти костелу Варвари, було відкрито пам’ятник славетному письменнику. На честь Оноре де Бальзака названо перший український клуб «Ротарі», що об’єднує франкомовних киян та іноземців, що мешкають у Києві, засідання якого проводяться французькою мовою. У місті Києві є вулиця, яка носить ім’я видатного французького письменика ім. Оноре де Бальзака.
Твори Бальзака видавалися в Україні 19 разів загальним тиражем 408,5 тисячі примірників, в том числі українською мовою 15 разів тиражем 399,2 тисячі примірників.
Шановні користувачі! Центральна районна бібліотека ЦБС «Свічадо» чекає на Вас, приходьте та відкривайте для себе чарівний світ книги!
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини