Батарейки, здавайтеся!
Щодня ми використовуємо багато приладів, які працюють на батарейках.
Та коли батарейки відпрацьовують своє, більшість, не зморгнув оком, викидає на смітник разом з іншими побутовими відходами.
Шкода, але сортування сміття в Україні – це щось надто фантастичне для пересічного громадянина.
Багато для кого – викинути щось в смітник, а не під ноги, це вже подвиг. Та до сміття потрібно починати ставитись серйозніше, якби дивно це не звучало.
Те, що в звичайний сміттєвий бак батарейки викидати недопустимо зрозуміло, адже на кожній батарейці є знак, який це забороняє.
Батарейки містять шкідливі для організму людини речовини: свинець, ртуть, кадмій, нікель, літій, цинк, агресивні кислоти, які мають здатність накопичуватися в організмі людини, і навіть в невеликій кількості наносять велику шкоду здоров’ю.
Крім цього ці сполуки забруднюють довкілля, накопичуючись у ґрунті, потрапляють у водойми та повітря. Одна викинута на смітник батарейка може забруднити до 400 літрів води або ж 20 квадратних метрів ґрунту. А скільки шкоди завдадуть десять, сто батарейок?
Але що ж тоді з ними робити?
Можливо вже настав час взяти на себе відповідальність і спробувати власними силами будувати безпечне майбутнє.
З цією метою, за ініціативи КП «РЕО-9, в приміщенні комунального підприємства організовано пункт прийому використаних батарейок.
На дошках об’яв прибудинкових територій розвішано листівки-об’яви, з проханням до небайдужих святошинців, приносити використані батарейки різних типів у пункт прийому для їх подальшої утилізації на спеціальних підприємствах.
Можливо таким чином ми зможемо внести свій вклад в здійснення мільйонів людей, небайдужих до нашої екології!