Безпека під час новорічних свят, або як зберегти здоров’я дітей


Перед Новим роком у батьків багато приємних клопотів – купівля подарунків для дітей, декорування всією родиною житла, прикрашання ялинки тощо. Проте не всі батьки знають, що вироби, без яких не обходиться новорічне свято, можуть бути шкідливими для дітей через матеріали, із яких вони виготовлені.
Ялинкові прикраси
Деякі батьки, аби вберегти дітей від травмування скляними ялинковими прикрасами, віддають перевагу пластиковим. Але справа в тому, що більшість ялинкових прикрас здебільшого виготовлені з низькосортного пластику. Фахівці стверджують, що у таких прикрасах значно перевищено допустиму норму вмісту шкідливих речовин, зокрема фенолу, свинцю, формальдегіду.
Хімічний склад ялинкової прикраси неможливо визначити «на око», проте варто зауважити декілька ознак, які свідчать про понаднормовий вміст шкідливих речовин. Наприклад:
неприємний запах – що він сильніший, то більше виділяється летучих токсичних хімічних речовин. Ялинкова прикраса має бути без запаху, бодай навіть слабкого;
неякісне покриття фарбою чи лаком – воно відшаровуватиметься та потраплятиме на руки та в рот дитини, а більшість фарб є токсичними.
Рекомендації щодо вибору новорічних атрибутів
- Купуйте новорічні атрибути не на стихійних ринках, а у спеціалізованих магазинах.
- Прагніть насамперед до якості, і лише потім – до економії. Ліпше заплатити більше, але бути впевненим у безпечності товару для здоров’я вашої родини.
- Обираючи ялинкову прикрасу, проведіть по ній рукою та понюхайте. Блискітки, фарба не мають осипатися та лишатися на руці, якщо дитина візьме таку іграшку до рук чи до рота, у її організм потраплять токсичні речовини. Якщо прикраса має надмірно яскравий колір або неприємний запах – вона містить дешеву та найімовірніше токсичну фарбу.
- Якщо ялинкова прикраса виготовлена не з цілком безпечних матеріалів (папір, фетр, фліс тощо) — у будь-якому випадку використовуйте її лише за призначенням, не дозволяйте дитині з нею гратися.
Відділ з питань НС СРДА.