Бібліотеки ЦБС «Свічадо» підготували цикл заходів до Дня вишиванки


Вишиванка - це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу, який крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг особливі традиції її створення. Кожний регіон України може гордитися своїми унікальними звичаями, які пов'язані з національним орнаментом на одязі.
З нагоди Дня вишиванки бібліотеки ЦБС «Свічадо» підготували цикл заходів:
У Центральній районній бібліотеці «Свічадо» організовано кінопоказ д/ф «Спадок нації» та відкрито фотозону для презентації своїх вишиванок.
У бібліотеці ім. О.Герцена на зустрічі клубу «Юність приходить з роками» відбувся етно-коктейль «Одягни вишиванку з самого ранку».
У бібліотеці ім. Махтумкулі онлайн-флешмоб «Вишиванка свято української душі» зібрав друзів і поціновувачів з багатьох куточків України.
У бібліотеці ім. В.Стефаника організовано виставку вишиванок та рушників.
У бібліотеці «Книжкова світлиця» організовано бібліодесант «Україно, моя, вишивана!», спільно з ДВЗ № 203.
Бібліотеки «Джерело" та ім. О. Блока представили розгорнуті книжкові виставки.
Довідково: Ідея фільму, режисером якого виступив Олександр Ткачук, полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу.
У «Спадку нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією.
Джерело: Відділ культури Святошинської РДА.