Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Державна реєстрація фактів народження та смерті, що відбулися на тимчасово окупованій території України

Опубліковано 26 вересня 2017 року о 11:08
фото

16 грудня 2016 року набули чинності зміни з питань державної реєстрації актів цивільного стану, які затверджено наказом Міністерства юстиції України від 02.12.2016 № 3447/5.

Особливої уваги заслуговують питання державної реєстрації фактів народження та смерті, що відбулися на тимчасово окупованій території України.

Щодо державної реєстрації народження

При відсутності підстав для державної реєстрації народження – необхідних документів, виданих належним чином на не окупованій території України, - державна реєстрація народження проводиться лише на підставі рішення суду про встановлення факту народження.

Для розгляду відповідної справи у суді орган державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації народження, у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації.

Відмову, складену відділом державної реєстрації актів цивільного стану, разом із заявою про встановлення факту народження та іншими документами, виданими органами та установами (зокрема, лікувальними закладами), що знаходяться на тимчасово окупованій території, батьки, родичі, їхні представники або інші законні представники дитини можуть подати до будь-якого суду за межами окупованої території України незалежно від місця проживання заявника. Законодавець, надаючи заявникові право вибору, до якого суду звернутись із відповідною заявою, виходив насамперед з інтересів заявника. При цьому таке право не ставиться в залежність від того, знаходиться місце проживання заявника на тимчасово окупованій території України чи за межами такої території.

Бланки заяв про встановлення факту народження для подачі до суду та консультацію щодо їх заповнення можна отримати безпосередньо і у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, який складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації народження. 

Відповідно до частини другої статті 257-1 Цивільного процесуального кодексу України справи про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду. Використання законодавцем у цій нормі терміна «невідкладний» як оціночної категорії зобов’язує суд вчиняти відповідні процесуальні дії щодо розгляду заяв про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території в пріоритетному, першочерговому порядку, що означає розгляд такої заяви відразу після передачі її у провадження конкретного судді. Це зумовлено значущістю для заявників питання щодо встановлення відповідного факту та їх проживанням, як правило, на тимчасово окупованій території України. 

Державна реєстрація народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення суду в день надходження копії такого рішення або будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у день пред’явлення рішення суду.

При проведенні державної реєстрації народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження, надісланого судом, свідоцтво про народження оформлюється та видається особі, яка була заявником у суді, або іншому законному представнику дитини під час звернення цієї особи до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Щодо державної реєстрації смерті

При відсутності підстав для державної реєстрації смерті – необхідних документів, виданих належним чином на не окупованій території України, - державна реєстрація смерті проводиться лише на підставі рішення суду про встановлення факту смерті.

Для розгляду справи про встановлення факту смерті у суді відділ державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації смерті, у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації.

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. Для даної категорії справ встановлено аналогічний термін їх розгляду, як і для справ про встановлення факту народження, а саме – невідкладно з моменту надходження заяви до суду.

Державна реєстрація факту смерті, встановленого у судовому порядку, проводиться за заявою осіб, що були заявниками при розгляді судом справи, а також спадкоємців померлого при поданні рішення суду.

У разі направлення судом рішення про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення державна реєстрація смерті проводиться без звернення будь-якої особи.

Свідоцтво про смерть оформлюється та видається заявнику під час його звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Після державної реєстрації смерті відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання.

Паспорт громадянина України, а також військово-облікові та пільгові документи орган державної реєстрації актів цивільного стану, який реєструє смерть, вилучає для подальшого їх направлення до територіального підрозділу Державної міграційної служби України та районного (міського) військового комісаріату.

Водночас, непередача зазначених документів не є перешкодою для державної реєстрації смерті.

 

Джерело: Святошинський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux