Діти та вогонь - небезпечна комбінація!


Діти — найменш захищена група населення від пожеж, так як у них немає певних знань, а також навичок в галузі пожежної безпеки. Виходячи з цього, роз'яснення дітям правил пожежної безпеки є невід'ємною частиною навчального та виховного процесу.
Різні вікові категорії дітей мають на увазі різні методи і підходи до навчання правилам пожежної безпеки. Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі. Заняття з техніки пожежної безпеки для дітей проводяться в дошкільних та шкільних закладах, але особлива роль у цьому питанні все ж належить батькам. Адже за статистикою саме вдома, в їх відсутність, з дітьми найчастіше трапляються трагедії.
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища. Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та дотримуватись наступних правил:
-не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
- не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
- забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
- не треба заохочувати дітей до пустощів із сірниками та запальничками - це не іграшки.
- необхідно тримати запальнички та сірники поза полем зору дітей у недосяжних для них місцях;
- не можна дозволяти дітям користуватися вибухопожежонебезпечними речовинами та виробами, наприклад, петардами, продаж яких дітям заборонено. Наслідком такого користування може бути як пожежа, так і серйозне травмування дитини та забороняти бавитися ріжучими, гострими предметами;
- вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104.
Для цього слід обов'язково обговорити в сім’ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної охорони, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Майже кожній пожежі можна запобігти!
Джерело: Святошинське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві.