Дівочий ансамбль «Ангельорус» КДМШ № 23 виступив з концертом у ЦК «Уварівський дім» (фото)


18 жовтня в концертній залі Центру культури «Уварівський дім» у виконанні дівочого ансамблю «Ангельорус» (лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів) Київської дитячої музичної школи № 23 відділу культури та охорони культурної спадщини, під керівництвом Тетяни Стефанишиної та у супроводі концертмейстера Анастасії Шаріної лунала сакральна хорова музика народів світу (грузинські, грецькі, староболгарські піснеспіви XII – XIV ст. та ін.) та твори західноєвропейських композиторів, у якій оспівувався образ пресвятої Богородиці. В другій частині концерту юні співачки запропонували слухачам українську патріотичну і народну музику.
Концерт було присвячено святу Покрови і Дню захисника України. За словами організатора концерту Ірини Каленчук, радісно було спостерігати, як духовна музика у виконанні юних дівчат діяла на слухача, викликаючи сльози на очах, чи умиротворення на обличчі, або просто теплий ніжний посміх.
Крім давньої музики звучала старовинна (XVII – XXVIII) італійська музика: «Аve Maria» Джуліо Каччіні. Не обійшли своєю увагою класиків і романтиків: прозвучала всім відома «Алилуя» Вольфганга Амадея Моцарта і «Аve Maria» Й. С. Баха – Ш. Гуно. В концертну програму було включено твори сучасних композиторів: Світлани Острової, Ігоря Соневицького, Платона Майбороди.
У виконанні дівочого ансамблю «Ангельорус» прозвучали також і українські народні пісні: «Повіяв вітер степовий», «Ти до мене не ходи», «Туман яром». На завершення концерту було виконано пісню Зої Ружин на музику львівського композитора Ростислава Демчишина «Україна є, Україна буде».
Публіка стоячи аплодувала під неодноразове «браво», висловлюючи тим свою вдячність за подаровані хвилини високого, неземного, чистого і світлого мистецтва.
Довідково: Затишний особняк графині Уварової, в якому постійно відбуваються концерти камерної музики, розташований серед дубів і сосен в селищі Ворзель, неподалік від Києва. Саме в цих місцях творили патріархи української музики XX століття Борис Лятошинський та брати Майбороди.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини