Філософія Ніцше і сучасність


25 серпня виповнилося 115 років від дня смерті впливового німецького мислителя, філософа, психолога і класичного філолога Фрідріха Вільгельма Ніцше.
В Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини в рамках Е-інформування проведено інформаційну годину, присвячену філософії Фрідріха Ніцше.
Завідувач відділом Євженко Людмила Василівна представила до уваги користувачів інформаційні ресурси мережі Інтернет та книжкові видання, присвячені життю і діяльності Ніцше.
Довідково: Філософія Ніцше виникла наприкінці ХIХ століття, коли в західній філософії відбувається поворот від раціоналістичних філософських систем, які стверджували віру в силу і торжество людського розуму, в можливість пізнання світу, в прогрес людства, до філософських систем, які заперечували раціоналізм і можливість пізнання світу, заперечували прогрес суспільства і людини. Виявом такого повороту у філософії стала філософія Ніцше.
Фрідріх Ніцше був чудовим явищем у філософії ірраціоналізму, він наполягав на тому, що людство як рід не прогресує. Більше того, воно деградує; людське суспільство, культура людства знаходяться в стані занепаду. Людство зіпсовано – перш за все в тому сенсі, що рід людський втрачає свої інстинкти, перестає зберігати і вдосконалювати себе.
Наше століття, на жаль, поки не спростовує, а скоріше підтверджує цю сумну констатацію. Через ядерну зброю та екологічні катастрофи людство виявилося перед самою страшною загрозою для самого існування людського роду і всього живого на Землі. Намагаючись з'ясувати причини деградації роду людського, Ніцше стверджує, що своєю короткою «миттю» земного буття людство розпоряджається самим згубним чином.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини