«Геніями не народжуються, геніями стають». З досвіду роботи спеціалізованої школи №304 (фото)
Даний вислів буде завжди актуальним. Багато хто може в кінці даного вислову поставити знак питання, але педагогічний колектив спеціалізованої школи №304, використовуючи новітні технології, завжди намагається дати можливість бути геніями всім дітям. Для успішної реалізації цього прагнення вчителі перебувають у постійному пошуку нових методик, технологій роботи з розвитку дитячої творчості, адже саме в творчості і народжуються генії.
30 січня 2014 року в спеціалізованій школі №304 відбувся семінар «Як розвинути винахідливість у дітей 7-10 років». Даний семінар був спрямований на розкриття основних завдань Всеукраїнського експерименту «Дидактико-методична система розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу ЗНЗ», в якому навчальний заклад знаходиться з 2011 року під керівництвом Митника Олександра Яковича, доктора педагогічних наук, професора кафедри початкової освіти та методик природничо-математичних дисциплін Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка.
Перед вчителями початкової школи та фізико-математичних дисциплін виступив Губенко Олександр Володимирович, кандидат психологічних наук, головний редактор журналів «Практична психологія та соціальна робота» і «Обдарована дитина».
В процесі семінару були представлені принципово нові методики з розвитку мислення, винахідливості та креативності. Вперше, перед вчителями, була представлена методика розвитку винахідницького мислення дитини за допомогою аналогій, яка подана в доступній для дитини формі коміксів та ілюстрованих історій.
В школі переконані, що навички винахідницького мислення й кмітливості вкрай необхідні майбутнім лідерам, підприємцям, інженерам, науковцям і кожній освіченій сучасній людині.