Героїка трагедії Крут. В спеціальній школі-інтернаті № 15 м. Києва відбувся урок-реквієм (фото)
Любіть Україну, як вірні сини,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини, що життя віддали
Під Крутами всі, як Герої…
Багатовікова історія українського народу, насамперед літопис життя і смерті народу-великомученика, на долі якого було досить лиха... Майже кожне століття, як свідчать давні джерела, розпочате голодними роками, наслідками епідемій, спустошливими війнами, чужоземними навалами…
У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.
300 юнаків – цвіт тодішньої української патріотичної молоді – поклали буйні голови, захищаючи від інтервенції Українську Народну Республіку.
А що було під Крутами? Хто були ті юні завзятці? Якої вічної нагороди сподівались юнаки, вирушаючи в бій? Чи вони вірили в свою перемогу? Чи сподівались на свою силу? Ой ні! Чи то були козаки, окурені порохом, призначені до військової справи? Ні, ні. То були гімназисти і молоді студенти, не призначені до військової справи. Вони не визнавали ні права війни, ні права смертної кари. Їх душам було огидне всяке насильство, убивство, бій.
З метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого та розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу однолітків 29 січня 2014 року у СПІ № 15 м. Києва відбулось вшанування пам’яті Героїв Крут.
У читальній залі експонувалася книжкова виставка «Подвиг юнаків-героїв під Крутами – символ національної честі». Бібліотекар Рубіч Оксана Євстахіївна під час бесіди з учнями зауважила: «Крути ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті, хто загинув у битві під Кругами назавжди залишаться в нашій пам'яті. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі».
Вчителі-філологи Свириденко Тетяна Олександрівна та Черкас Олександр Олександрович провели урок-реквієм «Героїка трагедії Крут» у 7-12 класах.
Школярі виявили неабиякий інтерес до літератури та історії про бій під Крутами: переглянули фотоматеріали та короткометражні відеоролики: «Героям Крут», «Бій під Крутами», декламували поезії, співали пісні, вшанували пам’ять Героїв, замордованих під Крутами, хвилиною мовчання.