Інформаційний семінар для педагогічних працівників «Народний Рух України за перебудову» (фото)


Історія Народного Руху України веде свій початок від громадсько-політичного руху, який був заснований на базі численних демократичних угруповань, на основі запропонованих Спілкою письменників України Програми і Статуту (надруковано в «Літературній Україні» 16.02.1989). У березні - вересні 1989 року - в більшості областей пройшли установчі конференції. Установчий з’їзд - 8-10 вересня 1989р. у Києві під назвою «Народний Рух України за перебудову».
Найпершою метою, найголовнішим завданням Руху стало здобуття незалежності України. Антиімперська, антикомуністична, державницька позиція Руху знайшла широку підтримку в українському суспільстві. Разом з Українською Гельсінською Спілкою, Всеукраїнським товариством Меморіал, Товариством української мови Народний Рух України очолив боротьбу українського народу за незалежність, демократію, права і свободи людини та нації. Цю самовіддану боротьбу увінчало здобуття Україною державної незалежності.
Основна програмна мета Руху, визначена ІІ Всеукраїнськими Зборами НРУ, була реалізована Актом проголошення державної незалежності України 24 серпня 1991 року і Всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.
Семінар відбувся 16 вересня у приміщенні підліткового клубу за місцем проживання «Сокіл» ЦСПК «Щасливе дитинство (вул. Прилужна, 6). Були розглянуті питання:
Зародження Народного руху України;
Народний рух України у боротьбі за ідею державотворення;
Перетворення на партію;
Розкол Руху;
НРУ в 2001–2012;
Об'єднання НРУ і УНП;
Лідери РУХу;
Найгучніші заході НРУ;
Значення НРУ.
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації