Хай доля стелиться нам рушником (фото)
“ Доля у рушнику…”. Вкладена у мережечки, хрестики і квітки жіноча доля, вигравала маєвом кольорів і українських народних пісень 04 березня 2014 року в залі і коридорах ліцею «ЕКО» № 198. У школі проходив районний конкурс вишиванок “Доля моя вишивана”, присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка - вишитих картин, рушників і виступів на сцені колективів шкіл, які за допомогою мистецтва пісні, танцю демонстрували свої вишиванки.
Рушники на столах в актовій залі, талановито вишиті зі словами “Слава Україні”, “Україна понад усе” (ліцей ЕКО № 198), портрети Тараса Шевченка (СШ № 131, 185, СЗШ № 206).
В журі організатори конкурсу: Оксана Клименко, методист НМЦ районного управління освіти, Вікторія Томчук, президент ради районної організації “Старшокласник”.
Олександр Недбайло, директор навчального закладу, в українській вишиванці, який, між іншим, народився неподалік Тарасової Кирилівки, привітав учасників конкурсу, побажав їм перемог, хоча, як зазначив, перемога буде у всіх одна-любов до України.
Розпочала дійство команда ліцею ЕКО № 198. Вона під звуки бандури немов поселила всіх в українській світлиці. Неперевершені виступи учасників, їх вишиванки, чарівні величні рушники, які винесла ціла родина з дітьми немовлятами на руках. Учні ліцею запросили присутніх у залі до українського музею рушників. Талановитий їх виступ неодноразово переривався щирими оплесками і вигуками “Слава!”
Вишиті ще бабусями, посивілі рушники мережилися із сучасними вишиванками і набивними, але всерівно прекрасними, одухотворені кольорами любові, надії чи розчарувань і трагедій, від чорних стьожок до світлих - червоних.
Ведуча запрошувала на сцену команди під поетичні слова про вишиванки. Учні виконували танці з рушником; звучали гуцульські мелодії, пісні, діти показували як зберігають і підтримують українські народні традиції.
На сцені вирували справжні вистави. Різні композиції змінювалися у вирі танцю і пісень про кохання, про жіночу долю, весну і розлуку. Діти чарівливими голосами оспівали долю рідної землі (СШ № 154), глядачі спостерігали, як шукали щастя закохані у різні часи (СШ №200), побували на давнім слов’янськім святі із ритуальним зверненням до сонця, коли, здавалося, піднятими руками дівчата сягали неба, окрилювали колоритом рушників на всій сцені. Учні оригінально показували сучасну і традиційну українську моду ( СЗШ № 206, 35, 253, СШ № 254, 287) .
Конкурс закінчився, але учасники довго ще не розходилися-розглядали експозиції картин вишиванок, у яких вишивалася краса і доля нашої рідної землі.
Джерело: управління освіти Святошинського району.