«Художня спадщина Т.Г.Шевченка». В СЗШ № 140 відбувся урок-семінар для учнів 7 – 10 класів (фото)
Тарас Григорович Шевченко, як художник займає одне із самих почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Шевченко один із перших художників, які прокладали новий реалістичний напрям, основоположник критичного реалізму в українському мистецтві. Відомо, що Шевченко був основоположником і першим видатним майстром офорту. Він майже досконало володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.
Ще змалку вуглина та крейда були для малого Тараса неабиякою радістю. Він малював стіни, лави, стіл в хаті і на дворі, долівку і призьбу. Хлопчик любив зображувати птахів, звірів, людей.
Талант художника проявився раніше ніж талант поета. Найбільш ранній малюнок, що зберігся відомий під назвою «Погруддя жінки» датований самим автором ще у 1830 році.
У рамках відзначення 200-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка у СЗШ № 140 проведено урок-семінар «Художня спадщина Т.Г. Шевченка» для учнів 7 – 10 класів. Учні школи разом із головою методичного об'єднання вчителів філологічного циклу Сидоренком М.Д. підготували виступи та мультимедійні презентації цікавих фактів з життя художника Шевченка та продемонстрували його художні твори.
«Ми звикли до того, що Шевченко – видатний поет та філософ, а з його творчим доробком як художника ми майже не знайомі. Сьогодні були у захваті від картин, гравюр та офортів Тараса Григоровича. Чудові жіночі портрети та захоплюючі краєвиди надихають на вивчення його поезії» - розповідає про свої враження учениця 8 класу Юлія.