Колектив СШ № 196 візьме участь у проекті ДТЕК «Енергоефективні школи» (фото)


25-26 листопада 2014 року директор школи Мендель Олена Василівна та вчитель хімії Шпильова Вікторія Володимирівна взяли участь в установчому семінарі «Теорія, методолгія та практика впровадження Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи» в ЗНЗ України» для представників загальноосвітніх закладів міст Києва та Бурштина, що братимуть участь у «третій хвилі» Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи», який реалізується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» за фінансової підтримки компанії ДТЕК.
27 листопада 2014 року в спеціалізованій школі № 196 відбулася виробнича нарада, на якій директор школи довела до відома членів педагогічного колективу інформацію про те, що спеціалізована школа № 196 стала учасником «третьої хвилі» Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи», який реалізується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» за фінансової підтримки компанії ДТЕК.
Під час наради директор школи ознайомила педагогічний колектив з умовами проведення конкурсу, крім того, було створено творчу групу педагогів, які плануватимуть роботу закладу над реалізацією проекту та обрано пілотну групу із учнів 6-8 класів, які представлятимуть навчальний заклад у названому конкурсі.
Мета проекту ДТЕК «Енергоефективні школи» - поступове виховання в українців навичок раціонального та відповідального споживання енергії. У рамках проекту учні 6-8 класів вивчають факультативний навчальний курс «Основи теплопостачання та теплозбереження», відвідують підприємства ДТЕК, проводять власні практичні дослідження та інформаційні кампанії для популяризації енергозбереження. У результаті, школярі розробляють власні проекти з підвищення енергоефективності своїх навчальних закладів. Реалізацію проектів шкіл-переможців фінансує ДТЕК.
Досвід попередніх двох етапів показує, що навіть зміна щоденних звичок дозволяє знизити енергоспоживання на 20% - не кажучи вже про заходи з утеплення приміщень, заміни вікон, використанню енергоефективних лампочок і устаткування. Приміром, тільки в лютому-березня 2014 55 шкіл-учасників другої хвилі проекту ( з них, 11 загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва) змогли заощадити близько 60 тисяч кВт • ч електроенергії на загальну суму 70 тис. грн.
У попередніх двох хвилях, з 2012 по 2014 роки, у проекті «Енергоефективні школи» взяли участь 22 загальноосвітні навчальні заклади столиці. Загальні інвестиції ДЕТЕК у реалізацію зазначених проектів київських школярів (призовий фонд) склали 1 млн. 750 грн.