Козачатам про козаків. Бібліотека для дітей «Промінець» ЦБС «Свічадо» (фото)


Про козака Мамая та інших українських козаків дізнались діти на черговому занятті у школі читання, яка працює у бібліотеці для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини. Бібліотекар І категорії Галина Василівна Чоні розповіла дітям про українське козацтво, його роль у національно-визвольній боротьбі та становленні української державності. Діти познайомились з книжками українських письменників серед яких твори Марії Морозенко «Іван Сірко великий характерник», Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі», Леоніда Полтави «Маленький дзвонар з Конотопу», твори Лесі Вороніної та Володимира Рутківського. Особливо сподобалась дітям розповідь про Мамая - легендарного українського козака, який ходить по світу і допомагає людям у біді, бореться за правду і карає кривдників. Галина Василівна розповіла дітям, що образ козака Мамая це узагальнений образ козака і українців в Україні в часи Козаччини. Малюнки та портрети козака можна було зустріти в багатьох хатах, поряд з образами святих (іконами). А ще діти дізнались, що з іменем славного козака тісно пов'язане стародавнє поняття «мамаювати» (мандрувати, козакувати, вести козачий спосіб життя).
Після цікавої бесіди діти переглянули документальні фільми про музеї українського козацтва у Києві та на Хортиці та вирішили намалювати славного українського козака, який символізує дух українського народу, а далі влаштували справжні козацькі змагання. Присутні розділились на дві команди та виконували цікаві завдання: пояснювали значення прислів’я про козаків, розгадували козацький кросворд, мандрували з картою від Січі до Києва.
Чудові малюнки та неперевершені враження відправили до редакції дитячого журналу «Малятко», який проводить конкурс дитячих малюнків «Намалюй козака Мамая».
Шановні користувачі! Школа читання у бібліотеці для дітей «Промінець» (вул. Краснова,10) працює щоп’ятниці. Тему занять можна уточнити у завідувача бібліотеки Смольнікової Людмили Борисівни тел. 450-56-14
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини