Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Козацькі традиції в підліткових клубах ЦСПК «Щасливе дитинство» (фото)

Опубліковано 14 жовтня 2014 року о 12:05
фото

Квітне наша доля, наче маки в полі.

І ранкове сонце виплива з дібров.

Козацькому роду нема переводу,

Козаки в колисках виростають знов.

14 жовтня відзначається Покрова Пресвятої Богородиці. В українській традиції це свято тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів. У «Літописі Руському» згадується, що князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Землю Руську під покров Божої Матері.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків. Відомий дослідник Запоріжжя Дмитро Яворницький писав: «…під покровом Богородиці запорожці не боялися ні ворожого огню, ні грізної стихії, ні морської бурі». Для запорізьких козаків це свято було храмовим, адже у центрі козацької твердині завжди стояла Покровська церква. Вона була священною для кожного січовика – від її порога вони вирушали на захист рідної землі і з подякою за порятунок поверталися до неї після походів. Саме на свято Покрови козаки проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.

Завдячуючи шанобливому ставленню українського козацтва, за святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня святкується як день УПА. В 1999 році Указом Президента 14 жовтня встановлено як День українського козацтва.

Експерти переконують: модернізувати армію і перемогти у війні, опираючись на ті ж самі символи, що і росіяни (радянські армійські традиції), — неможливо. Тож Український інститут національної пам’яті, зважаючи на історичні традиції вшанування українського війська, пропонував 14 жовтня встановити День захисника України.

Козацькі традиції живуть і в підліткових клубах за місцем проживання по роботі з дітьми, підлітками та дорослим населенням Централізованої системи підліткових клубів «Щасливе дитинство» управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

11-13 жовтня в підліткових клубах за місцем проживання естетичного спрямування пройшли традиційні козацькі забави «Козацькому роду нема переводу». Навіть, погода в ці дні сприяла проведенню конкурсно-розважальної програми. Дітям в ігровій формі була надана інформація щодо культури, традицій українського народу, значення символів і атрибутів козацького війська та видатних гетьманів України. Курені змагалися на звання кращих: були проведені цікаві ігротеки в яких діти мали можливість позмагатись на силу, швидкість, спритність, дотепність, галантність, чемність та отримати козацькі грамоти. Змагання пройшли в  дружній  спортивній  атмосфері

Свято проводиться вже 15-й рік поспіль і має на меті закріпити знання дітей про Запорозьку Січ, козаків, їх побут, звичаї, традиції; популяризацію та розвиток здорового та спортивного духу в українській сім’ї та в державі в цілому.

Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців.

Козаки — це вільні люди!

Козаки — безстрашні люди!

Козаки — борці за волю!

За народу кращу долю.

Козак — це людина чесна і смілива,

Найдорожча йому — Батьківщина!

Козак — слабому захисник,

Цінити побратимство звик.

Знаєм, що славна Січ

Ворогам ішла навстріч,

Рідну землю захищала

І народ наш прославляла!

Сьогодні Президент Петро Порошенко визначив 14 жовтня Днем захисника України. Відповідний указ № 806/2014 оприлюднено на сайті Президента.

 

Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux