КП «РЕО-6»: Увага» Каналізаційні колодці
Скільки історій пов'язано з каналізаційними люками - смішних і сумних, анекдотичних і трагічних, реальних і вигаданих. Але ясно одне - це важлива і обов'язкова деталь багатьох комунікаційних систем. І просто неможливо уявити собі якусь вулицю міста чи селища без єдиного чавунного каналізаційного люка.
Кожен колодязь обов'язково повинен закриватися. І не абияк, а капітально і надійно, щоб його не могли відкрити ні колеса випадкового автомобіля, ні цікаві і всюдисущі хлопчаки.
14 лютого електрозварювальником КП «РЕО-6» Сурменко М.Ф на прибудинковій території житлового будинку №9 по вулиці Бударіна було відремонтовано пошкоджену кришку каналізаційного колодязя. Установку фахівцем було зроблено так, щоб через кришку всередину не потрапляла вода під час опадів, танення снігу або поливу. Саме тому верхню площину кришки з отворами для експлуатації трішки піднято над поверхнею газону.
Щільно закрита кришка - це гарантія її захисту від крадіжки і попадання в колодязь різних предметів і домашніх тварин. Але найголовніша мета, заради якої ставлять важкі і масивні кришки - це запобігання нещасних випадків і падіння в них людей. Розгледіти отвір колодязя в темний час доби, в траві або в інших складних умовах практично неможливо.
Таким чином, основне призначення люків - це забезпечення доступу до підземних комунікацій і безпечного автомобільного руху і пересування людей.
Каналізаційні люки мають свої особливості експлуатації. Незважаючи на зовнішню простоту пристрою колодязів, їх експлуатація вимагає дотримання деяких правил:
1. Відкривати кришку колодязя, особливо коли вона чавунна, потрібно дуже обережно. Велика вага кришки може заподіяти серйозні травми.
2. При відкритті колодязя заборонено використовувати відкритий вогонь для освітлення та обігріву. Будь-яка іскра здатна призвести до займання знаходяться всередині газів.
3. Опускатися в колодязь можна тільки після його провітрювання. А в каналізаційних люках дозволяється проводити роботи виключно в засобах індивідуального захисту.
4. Робити роботи в колодязях поодинці категорично забороняється.
5. Пристосування для спуску в колодязь (сходи, драбина) повинно мати відповідну висоту, а працюючі внизу люди повинні бути надійно закріплені страхувальними пристосуваннями.
6. Відкритий отвір колодязя обов'язково потрібно огороджувати і висвітлювати в нічний час.