Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

КП «РЕО-6»: Як налагодити відносини з сусідами?

Опубліковано 04 березня 2014 року о 09:52

Все частіше до КП «РЕО-6» почали надходити скарги на «гучних» сусідів. 

З посиленням урбанізації більшість громадян стала заручниками одержимості споживацтвом Чи не кожному з нас знайома ситуація, коли в сусідів по багатоповерхівці в глупу ніч з’являється натхнення освіжити ремонт в квартирі й зайнятися демонтажем плитки в ванній, або насолодитися багатоканальною міццю домашнього кінотеатру, чи голосно увімкненою музикою. І постає логічне запитання: Як налагодити відносини з сусідами?

Коли серед ночі за стіною гримить ритм запальної "румби" або вдень ваша люстра починає розгойдуватися з одного боку в бік, бо дітки зверху затіяли футбол, якщо щонеділі з ранку раніше працьовитий сусід традиційно береться за дриль, - можна припустити, що навряд чи ви живете в приватному будиночку на березі чарівного озера. Швидше за все ваша сім'я проживає в типовому багатоквартирному будинку, життя в якому складно уявити без спілкування з сусідами.

Сусіди бувають різні - підозрілі і доброзичливі, конфліктні і компанійські, пильні і безладні. По-різному складаються і стосунки з ними.

Дружити завжди приємно. Чудово усвідомлювати, що зовсім поруч, може бути навіть на одній з вами сходовому майданчику, живе чудова людина, до якого можна заглянути на чайок, разом з ним пробігтися по магазинах, підкинути на час дитини, попросити солі, борошна, поплакатися в жилетку або, навпаки, поділитися радістю. Такі відносини чудові, але тільки в тому випадку, якщо обидві сторони вітають подібну залученість в життя один одного.

Найвідоміший нормативно-правовий акт, званий в народі «закон проти шуму» це Правила користування приміщеннями житлових будинків. Так от, відповідно до ст. 9 цих правил, в житлових будинках в будні з 22:00 до 8:00 заборонено голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, а з 21:00 до 08:00 забороняється проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом. У святкові та вихідні дні такі роботи проводити взагалі не можна. Хоча, якщо сусіди з прилеглих квартир дали свою згоду, то ремонтувати житло по вихідних та у свята можна. Однак при цьому необхідно буде дотримувати так званий «шумовий режим», оскільки він не повинен перевищувати 45 дБ.

Нормативно-правовий акт, що регулює суспільні відносини, пов’язані із захистом населення, в тому числі і від шуму, є Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”. Згідно з його положеннями, громадяни мають право на безпечні для здоров’я та життя побут, відпочинок і навколишнє середовище. Стаття 24 цього Закону зобов’язує підприємства, установи та організації вживати заходів з недопущення перевищення рівнів шуму на так званих захищених об’єктах, в число яких входять житлові будинки та прибудинкові території. Допустимий рівень шуму встановлюється санітарними нормами і залежить від території і часу доби. В середньому для житлових будинків рівень шуму не повинен перевищувати 45-60 дБ.

Надто гучні звуки – явний ворог, якого добре помітно – це нагальна проблема сучасного насиченого та динамічного життя. Проте і її можна вирішити, звернувшись, в одному випадку до санепідемстанції, в іншому – до міліції.

Мешканці поважайте один одного.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux