Легалізація заробітної плати і зайнятості населення


Нелегальна зайнятість працівників та зарплата „в конвертах” протягом тривалого часу залишається однією з найбільш актуальних проблем в Україні.
Працівник, який отримує заробітну плату в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за необхідне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у „конвертах” – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює не офіційно, у випадку хвороби чи отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних, допомоги у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та інших обов’язкових виплат.
Нелегальна зайнятість та нелегальна заробітна плата – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні та нешкідливі умови праці, права на відпочинок, оплачувану відпустку тощо.
Виплата заробітної плати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас.
Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Саме тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців.
З метою забезпечення прав і гарантій застрахованих осіб в системі загальнообов‘язкового державного пенсійного страхування в частині отримання пенсійних виплат в управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва утворено постійно діючу робочу групу з питань легалізації заробітної плати та трудових відносин.
Відповідальна особа управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва по отриманню звернень, заяв та скарг громадян з питань порушення підприємствами, установами, організаціями, іншими юридичними особами, фізичними особами - підприємцями, які використовують працю інших осіб, законодавства про працю - Пилипчук Надія Анатоліївна.
За роз’ясненнями та детальною інформацією звертайтеся до:
Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва, вул. Академіка Корольова, 5-а, тел.. 273-50-72, адреса електронної пошти: [email protected]
Джерело: управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва