Літературно-музичний бал в СШ№96


…Поете,
Вмій шукати і чекати!
Найкращий вірш ще
Ходить на свободі.
(Ліна Костенко)
26 лютого 2016 року в спеціалізованій школі №96 з поглибленим вивченням російської мови відбувся літературно-музичний бал дитячої літературної студії ім. Т. Г. Шевченка під гаслом «З Україною в серці».
У школі в 2013 році була створена літературна студія імені Т. Г. Шевченка. Серед учнів школи багато дітей з творчими здібностями, неординарним мисленням та справжнім літературним талантом. Та який високий рівень педагогічної майстерності потрібно мати вчителям, щоб такі складні сучасні підлітки відкрили їм найпотаємніші струни своїх часто зранених душ і вилили свої думки у мелодіях віршів, казок, оповідань. Це спільний творчий, соціальний досвід роботи дорослих і дітей. Тільки одні навчають, а інші навчаються.
З вітальним словом до присутніх звернулася Жук Лариса Вікторівна – директор школи. Вона презентувала Літературний Альманах, який випустила школа: «Перед Вами перший випуск шкільного літературного альманаху. Ми раді зустрічі з Вами! У нашій школі навчається дуже багато талановитих учнів. Ідею створення цього альманаху запропонували самі діти, юні автори творчих робіт, які активно беруть участь у роботі літературної студії імені Т. Г. Шевченка»
На урочистому святі радо зустрічали вельмишановних гостей. До школи завітала зі своєї виставкою рушників Людмила Іванівна Грабовенко. Колекція рушників, деяким з яких близько 200 років, побувала в усіх регіонах України і не оминула схід нашої держави, де милувала око наших захисників. Людмила Іванівна з великою любов’ю та ніжністю розповіла про свої експонати, діти із завмиранням слухали історію кожного рушника. Безцінні експонати є втіленням багатогранності та невичерпного таланту українського народу.
Найщиріші побажання плідної роботи висловила Яблонська Галина Гілярівна – народна артистка України, громадська діячка.
На святі літературної студії також були присутні: Пашинський Микола Васильович – керівник апарату Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації; Коцеба Тетяна Юріївна — голова правління Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі»; Тарасова Тетяна Борисівна – науковий співробітник лабораторії превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН України; Лесів Андрій Ярославович – головний редактор Видавничого дому «Справи Сімейні»; Грабовенко Людмила Іванівна — заступник головного редактора Видавничого дому «Справи Сімейні»; Манчак Людмила Леонідівна – директор Будинку дитячої творчості Шевченківського району; Котеля Тамара Мифодіївна – завідуюча відділом Будинку дитячої творчості Шевченкіського району; Чечель Людмила Василівна – лауреат мистецької премії «Київ журналіст»; Тромса Марія Іванівна – методист районного управління освіти, молоді та спорту; Калмацька Анна Борисівна — виконавчий директор Культурного центру «Сан» в Україні; Леонов Максим Вікторович – лейтенант, учасник АТО; Ходацька Ольга Миколаївна – заступник директора з науково-методичної роботи спеціалізованої школи №187.
Коцеба Тетяна Юріївна — голова правління Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» розповіла багато цікавого для всіх присутніх та зворушила своїми щирими побажаннями.
Тарасова Тетяна Борисівна – науковий співробітник лабораторії превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН України звернулася до присутніх з найкращими побажаннями та запропонувала учням школи взяти участь у Міжнародному проекті «Шевченко єднає народи».
В 2013 році в різних містах України були відкриті й інші Літературні студії. До школи завітали учасники Літературної студії з 187 школи та зі школи села Семиполки Броварського району міста Києва.
Літературно-музичний бал розпочався з виступу Народного духовного оркестру «Либідь» Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою та з вальсу учнів школи, учасників літературно-музичної студії. Хор 5-х класів вітали гостей піснею «Це моя Україна». Лідери учнівського самоврядування презентували відеоролик про роботу шкільної літературної студії. Дівчата 4-А, 5-А та 5-Б вітали гостей флешмобом «Перлина». А учні 5-Б класу під керівництвом Ємбакової Тамари Юріївни продемонстрували глядачам уривок сценки про козацтво. 7-мі класи виступили з піснею «Нам потрібне мирне небо», після чого лідери школи вручили Грабовенко Людмилі Іванівні та Лесіву Андрію Ярославовичу листи, обереги та малюнки для воїнів АТО та велику кількість дитячої літератури для дітей з танкової частини Чернігівської області.
Також слово було надано Калмацькій Анні Борисівні – виконавчому директору Культурного центру «Сан» в Україні. Україно-Японським зв’язкам немає меж. Коренько Дмитро, учень 9-А класу, який у вільний час вивчає японську, звернувся до представників центру на їх рідній мові, розказав про виготовлення журавликів, про учня з 10-го класу Кравченко Анатолія, який є нащадком видатного мореплавця Василя Михайловича Головніна, пам’ятник якому встановлено в Японії. Учнівське самоврядування передали волонтерам з японського центру близько 700 журавликів, які будуть передані в місто Хіросіму в музей Миру. А учні 9-А класів презентували японський танок в подарунок.
Завершилося свято фінальною піснею «Україна – це ти».
Висловлюємо вдячність всім гостям, вчителям шкільної родини № 96 за те, що розділили радість свята, за добрі слова і теплі посмішки. Зичимо вам здоров’я, щастя, добра, любові і нових творчих звершень. Нехай у ваших серцях завжди живе українська мова, звучить рідна пісня .
Джерело: СШ №96