«Ми будемо довго пам’ятати…. І нікому забути не дамо…». В СШ № 197 ім. Дмитра Луценка пройшов урок мужності, присвячений ювілейній річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан (фото)
2014 рік оголошено роком учасників бойових дій на території інших держав. Також цього року відзначають 25 – річчя виведення військ з Афганістану. 15 лютого - скорботний День пам’яті воїнів-афганців.
Вже вкотре, напередодні річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, у спеціалізованій школі № 197 ім. Дмитра Луценка пройшов урок мужності на тему: «Ми будемо довго пам’ятати… І нікому забути не дамо…».
Дійсно, все далі в історію відходять події, пов’язані з Афганською війною, тією братською допомогою, яку наша країна, її армія та правоохоронні органи надали народу і керівництву Афганістану у проведенні демократичних реформ. Тоді нашим військовим протистояли не тільки озброєні формування, які підтримувалися найбільш реакційними мусульманськими кругами та імперіалістичними державами. В ті роки СРСР вперше зіткнувся з ісламським тероризмом, чиї дії і до цього часу змушують здригатися увесь світ.
Афганістан - багатостраждальна земля, де наші солдати віддали юні життя заради миру на землі. Афганська війна ще довго буде нагадувати про себе, поки живі матері й батьки, які втратили синів. Вона буде жити в пам’яті дітей, які виросли без батька.
На захід було запрошено учасницю бойових дій в Афганістані Меньшикову Анну Петрівну, яка ознайомила учнів з передумовами війни; через власні вірші донесла до їхніх сердець основну думку: війна – це безумство, це нічим не виправдана жорстокість. Вона закликала учнів завжди пам’ятати про тих, хто недожив, недоспівав, недокохав.
Під час уроку діти мали можливість ознайомитися з місцем розташування Афганістану на географічній карті, звичаями і традиціями його народу, виставкою книг, фотографіями з власного архіву, записами пісень, власних віршів, присвячених подіям в Афганістані. Гостя розповіла школярам про те, що бачила і відчувала в той час, спробувала передати настрій і переживання воїнів-інтернаціоналістів, їхніх рідних і близьких людей.
Школярі щиро подякували гості за цікаву зустріч. По очах дітвори було видно, що вони пишаються поколінням героїв і переможців, які з честю пройшли через важкі випробування заради миру і спокою рідної землі.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю за поданням СШ № 197 ім. Дмитра Луценка