«Мистецтво особливих дітей». В Святошині підвели підсумки фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе» (фото)


Фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе» на теренах Святошинського району проводиться вже 17 років поспіль.
Метою заходу є залучення дітей з фізичними та розумовими вадами до активного життя, надання їм більш широких можливостей для виявлення своїх творчих здібностей. Багаторічна історія фестивалю підтвердила його важливість і значущість.
Під час фестивалю, найважливіше мабуть те, що перед собою ти бачиш не людину з інвалідністю, а обдаровану, розумну, творчу особистість, яка багато що вміє в цьому житті, прагне досягти більшого, розкрити свої здібності, віднайти шляхи до самовираження. Особистість, яка повірила у власні сили, можливості і хоче, щоб в неї повірили інші!
Штучне відокремлення дітей та молоді з особливими потребами від решти дітей та членів суспільства не може сприяти покращенню їх творчих навичок та здібностей а, в подальшому, конкурентоспроможності особливих дітей та молоді на ринку праці, підвищенню їх соціальної компетентності та уміння радити собі у складних життєвих обставинах.
Тож цього року організатори заходу вирішили змінити звичний формат проведення фестивалю і зробили спробу покращити ефективність інтеграції дітей та молоді з особливими потребами у суспільство, дестигматизувати поняття «діти з особливими потребами», особливо у освітній сфері.
В рамках фестивалю творчі роботи дітей та молоді з особливими потребами брали участь у виставках-конкурсах творчих робіт, що регулярно проводяться ЦСПК «Щасливе дитинство», вихованців спеціалізованих закладів, громадських організацій та благодійних фондів, які займаються дітьми/особами з функціональними обмеженнями та їх сім’ями, на умовах рівноправних учасників.
«Всі різні, всі рівні!» – саме таке гасло відтепер стане девізом подальшої спільної роботи Святошинського районного у м. Києві центр соціальних служб, представників громадської організації допомоги та сприянню дітям-інвалідам з дитинства «Церебрал», громадської організації «З любов’ю до життя», благодійних фондів «Онколог», «Нефрон», «Діабетик», спеціальної школи-інтернату № 15, спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 16, Святошинського дитячого будинку-інтернату, відділення соціально-медичної реабілітації дітей з ДЦП, розумово відсталих та дітей з ураженням ЦНС з порушенням психіки та навчальних закладів району.
З нагоди Міжнародного дня інвалідів, гала-концерт переможців фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе» та виставка-конкурс творчих робіт дітей та молоді з особливими потребами «Від щирого серця з дитячих долонь» відбувся 3 грудня в культурно-розважальному центрі «Бінго» (просп. Перемоги, 112), в рамках святкування 20-річчя створення районної громадської організації допомоги та сприянню дітям-інвалідам з дитинства «Церебрал».
Переможцями ХVІ районного фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе» стали:
- у номінації діти: вокально – хоровий жанр (соло) – Литвин Марія, вокально – хоровий жанр (хор) – вихованці спеціальної школи – інтернату №15 Перехрест Валерія, Музика Дмитро, Гуткіна Аліна, Лубніна Ірина, Мазуренко Діана, Боденко Софія, Ковтун Андрій, Натура Дар’я; хореографічний жанр (соло) – Маладика Олег, вихованець БФ «Діабетик»; хореографічний жанр (колектив) – вихованці спеціальної школи – інтернату№16 Крутікова Анжеліка, Іщенко Катерина, Орімович Даніїл, Пащенко Іван, Юськов Ілля, Хардіков Єлизавета, Нікуліна Ганна, Колос Вікторія, Терещенко Владислав; виконавче мистецтво (декламація) – Добровольський Олег, вихованець відділення соціально-медичної реабілітації дітей з ДЦП, розумово відсталих та дітей з ураженням ЦНС з порушенням психіки.
- у номінації молодь: вокально – хоровий жанр (тріо) – вихованці Святошинського дитячого будинку-інтернату Бабушкін Андрій, Іванюк Олександр, Драчук Дмитро; вокально – хоровий жанр (соло) — Тімошкін Руслан; хореографічний жанр (соло) – Шемякін Нікіта, вихованець ГО «Церебрал»; хореографічний жанр (колектив) – Никитенко Олександр, Липський Дмитро, Мальченков Олександр, Матвинцев Андрій, Цах Тарас та виконавче мистецтво (декламація) – Добровольський Артур, вихованці Святошинського дитячого будинку-інтернату.
Маємо надію, що відвертість унікальних світів, доль та творчості дітей та молоді з особливими потребами, презентована широкому загалу допоможе їм самоствердитися, повірити у власні сили й можливості, приверне увагу громадськості до проблем дітей та молоді з особливими потребами, стане показником людської гідності та кроком до інтеграції особливих дітей в життя суспільства.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.